Новини для українців всього свту

Thursday, Oct. 1, 2020

Французькі військовики вже у березні можуть повернутися додому

Автор:

|

Лютий 14, 2013

|

Рубрика:

Французькі військовики вже у березні можуть повернутися додому

Близько 1,8 тис. солдатів із Чаду ввійшло 5 лютого до Кідала, останнього великого міста на півночі Малі, яке досі перебувало під контролем повстанців, повідомили французькі військові. У Малі за час військової операції Франції, яка розпочалася в січні, було вбито «кілька сотень» ісламістських бойовиків, заявив Жан-Ів Ле Дріан, французький міністр оборони. За його словами, вони загинули від авіаударів та в безпосередньому бою з французькими вояками. Серед французів є лише один загиблий: на початку операції було вбито пілота гелікоптера.

8 лютого французькі військові підрозділи завдали авіаударів по таборах ісламістських угруповань неподалік міста Кідала. Крім того, урядові війська патрулюють дорогу між містами Гао та Дуенца, де трапляються міни та інші вибухові пристрої. Тим часом, Лорен Фаб’є, міністр закордонних справ Франції, поінформував, що його країна вже у березні може вивести з Малі свої війська. Він, зокрема, сказав, що «якщо все піде за планом, то військового персоналу має поменшати».

До слова
Французькі поліцейські вибили гумовою кулею око 24-річному металургу з Бельгії, який 6 лютого брав участь у Страсбурзі в акції протесту, що проходила біля будівлі Європарламенту. Про це повідомив голова бельгійської профспілки металургів. У столиці Ельзасу зібралися близько 1,5 тис. працівників французького, бельгійського та люксембурзького підрозділів найбільшого у світі металургійного концерну ArcelorMittal. Вони прибули до Страсбурга, щоби висловити невдоволення владі ЄС стосовно рішення ArcelorMittal закрити частину виробничих потужностей у Європі. У Бельгії внаслідок цього рішення над 1,3 тис. робітників нависла загроза звільнення. За словами профспілкового лідера, учасники акції протесту поводилися цілком мирно, проте сили порядку застосували для розгону металургів кийки, сльозогінний газ і гумові кулі. «У Страсбурзі нас прийняли як терористів», — поскаржився голова профспілки бельгійських металургів.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply