Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Thursday, Mar. 21, 2019

Якщо ґарант порушує гарантію, його карають

Автор:

|

Липень 14, 2016

|

Рубрика:

Якщо ґарант порушує гарантію, його карають
Біл Клінтон, Борис Єльцин і Леонід Кравчук

Біл Клінтон, Борис Єльцин і Леонід Кравчук

Так воно ведеться у світі, що за недотримання даного слова карають. Коли б не було ґарантій на промислові товари, то їх би рідко купували, а коли б не їх не було у харчовій промисловості, то не тільки за хвороби, але й смерті ніхто б не відповідав. Одним словом, ҐАРАНТІЇ стали запорукою того, що люди звикли до певних правил, законів, угод, а їхня відсутність несе хаос, безвідповідальність і страждання.
Україна стала жертвою порушення ґарантій Російської Федерації (РФ), президент якої 5 грудна 1994 року у Будапешті (Угорщина) привселюдно й офіційно своїм підписом їх підтвердив. Інші підписанти — США та Велика Британія — також порушили своє слово гарантії, хоч, на противагу Росії, не стали відвертими аґресорами та порушниками територіальної цілісності України. Будемо сподіватися, що ми дочекаємося того часу, коли Путін перед Міжнародним судом відповість за своє хвалькувате «Я особисто керував операцією в Криму». Тобто свідоме порушення ґарантії, яке й досі залишається непокараним.
Аби зрозуміти глибину порушення Путіним Будапештського меморандуму, пропонуємо читачам освіжити пам’ять, зокрема тим, котрі й досі сліпо вірять російській пропаґанді про право на допомогу «співвітчизникам». Тому подаємо документ повністю:

Меморандум про гарантії безпеки у зв’язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї
Україна, Російська Федерація, Об’єднане Королівство Великої Британії та Північної Ірландії та Сполучені Штати Америки, вітаючи приєднання України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї (995_098) як держави, що не володіє ядерною зброєю, беручи до уваги зобов’язання України ліквідувати всю ядерну зброю, що перебуває на її території, у визначений період часу, відзначаючи зміни ситуації в галузі безпеки в усьому світі, в т. ч. закінчення холодної війни, що створили умови для глибоких скорочень ядерних сил, підтверджують таке:
1. Російська Федерація, Об’єднане Королівство Великої Британії та Північної Ірландії і Сполучені Штати Америки підтверджують Україні їхні зобов’язання згідно з принципами Заключного акту НБСЄ (994_055) поважати незалежність і суверенітет та існуючі кордони України.
2. Російська Федерація, Об’єднане Королівство Великої Британії та Північної Ірландії і Сполучені Штати Америки підтверджують їхні зобов’язання утримуватися від загрози силою чи її використання проти територіальної цілісності чи політичної незалежності України, і що ніяка їхня зброя ніколи не буде використовуватися проти України, крім цілей самооборони, або будь-яким іншим чином згідно зі Статутом Організації Об’єднаних Націй (995_010).
3. Російська Федерація, Об’єднане Королівство Великої Британії та Північної Ірландії і Сполучені Штати Америки підтверджують Україні їхні зобов’язання згідно з принципами Заключного акту НБСЄ (994_055) утримуватися від економічного тиску, спрямованого на те, щоб підкорити своїм власним інтересам здійснення Україною прав, притаманних її суверенітету, і таким чином отримати будь-які переваги.
4. Російська Федерація, Об’єднане Королівство Великої Британії та Північної Ірландії і Сполучені Штати Америки підтверджують їхні зобов’язання домагатися негайних дій із боку Ради Безпеки Організації Об’єднаних Націй із метою надання допомоги Україні як державі-учасниці Договору про нерозповсюдження ядерної зброї (995_098), що не володіє ядерною зброєю, в разі, якщо Україна стане жертвою акту аґресії або об’єктом погрози аґресією з використанням ядерної зброї.
5. Російська Федерація, Об’єднане Королівство Великої Британії та Північної Ірландії і Сполучені Штати Америки підтверджують щодо України їхні зобов’язання не застосовувати ядерну зброю проти будь-якої держави-учасниці Договору про нерозповсюдження ядерної зброї (995_098), що не володіє ядерною
зброєю, крім випадку нападу на них самих, їхні території чи їхні підопічні території, їхні збройні сили або на їхніх союзників з боку такої держави спільно або в союзі з державою, яка володіє ядерною зброєю.
6. Україна, Російська Федерація, Об’єднане Королівство Великої Британії та Північної Ірландії і Сполучені Штати Америки будуть проводити консультації у випадку виникнення ситуації, внаслідок якої постає питання стосовно цих зобов’язань.
Цей меморандум набуває чинності з моменту підписання. Підписано у чотирьох однаково автентичних примірниках українською, англійською та російською мовами.
За Україну — Леонід Кучма
За Російську Федерацію — Борис Єльцин
За Об’єднане Королівство Великої Британії та Північної Ірландії — Джон Мейджор
За Сполучені Штати Америки — Вільям Клінтон
Будапешт, 5 грудня 1994 року

Цей текст Меморандуму має велике значення зараз, після завершення останнього саміту НАТО у Варшаві (Польща). Зокрема нашу увагу привертає заява Барака Обами на прес-конференції. «У цей момент випробувань, хочу скористатися можливістю, щоб чітко заявити про те, що ніколи не зміниться: це непохитне зобов’язання Сполучених Штатів стосовно безпеки та захисту Європи, наших трансатлантичних взаємин і нашого обов’язку щодо спільної безпеки», — сказав він.
На жаль, США та Об’єднане Королівство також несуть вину у порушенні ґарантій із боку РФ. Якщо б ці дві країни-ґаранти ще перед російською окупацією попередили Путіна про наслідки анексії, то вона могла й не відбутися. Але замість рішучого протесту вони задовольнилися санкціями, від яких страждає зовсім не Путін.
Порушення ґарантій Росією спричинило вже понад 10 тис. смертей, досі щодня гинуть люди, мільйони переселенців, зруйнована інфраструктура на сході України. За все це має бути покараним винуватець. Досі потерпає не злочинець, не той, хто привселюдно зламав обіцянку, порушив міжнародні угоди, Статут ООН, хто нехтує людські права, а невинне населення.
НАТО була заснована 4 квітня 1949 року, до неї тоді входило 12 країн, тепер там — 28 держав. Саме ця організація надає Україні велику допомогу щодо вишколу українського війська й оборони країни і коли б ґаранти Будапештського меморандуму вчасно реагували на дії порушника, то в Україні могли залишитися живими не тільки отих 10 тис. людей, але й діти, котрі від них не народились, а це вже — злочин, за який доведеться відповідати перед Міжнародним трибуналом.
Можливо, що члени НАТО усвідомлюють те, до чого може довести порушення свого слова. Тому й президент Обама «схаменувся», мовляв, «ніколи не зміниться непохитне зобов’язання Сполучених Штатів стосовно безпеки та захисту Європи, наших трансатлантичних взаємин та нашого обов’язку щодо спільної безпеки».
Шкода, що коли Путін порушив гарантії своєї держави, яку підписав його попередник, від спадкоємців інших підписантів — п. Клінтона та п. Мейджора — не було ніяких попереджень і погроз. Зрештою, бракувало лише простої вимоги — дотримуватися Меморандуму — міждержавного документу, який ґарантує дотримання положень Заключного акту СБСЕ, Статуту ООН та Угоди про неросповсюдження ядерної зброї стосовно до України.
Сподіваймося, що НАТО й інші підписанти — Китай та Франція, які усно підтримали ці ґарантії, вже зрозуміли, що порушення міжнародних законів і встановленого порядку, як і зміни визнаних кордонів є тією небезпекою, що може призвести до катастрофи. Щоденні жертви на українсько-російському фронті, безглузде бомбардування в Сирії антиурядових повстанців і переслідування кримських татар є свідченням того, що Кремль зайшов у глухий кут, з якого можна вийти тільки через Міжнародний трибунал.

Йосиф Сірка

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...