Новини для українців всього свту

Saturday, Dec. 7, 2019

«Яка різниця, якою мовою — аби російською!»

Автор:

|

Вересень 03, 2015

|

Рубрика:

«Яка різниця, якою мовою — аби російською!»

Русифікація

Ця фраза запам’яталася мені ще з часів небіжчика СРСР. На той час було ясно, що всі сили пропаґанди були спрямовані на «світову» мову, яку Комуністична партія намагалася запровадити вже в дитсадках «союзних» республік. З іншого боку місцеві комуністи своєю політикою ліквідовували національні мови тих республік, які вважалися союзними. Зрештою, «нова совєтська людина» не потребувала мови своїх предків, бо це не передбачала колоніальна система СРСР.
Розпад найбільшої імперії ХХ ст. приголомшив не тільки її прихильників, але й тих, хто виріс у брехні впродовж 70 років і навіть вірили їй. Тому так важко у незалежній Україні. Бо люди, котрі виросли у брехні, без знання історії, без розуміння елементарних принципів розвитку вільного суспільства, готові на зраду. Вони не знають, що це таке — повага матері та батька, бо їх виховували на прикладі Павлика Морозова, котрий рідного батька зрадив. Тому була можливість появи у незалежній Україні такої бузини, чи продажної та корумпованої правлячої злодійської «еліти», яка тепер опинилася у столиці колишньої імперії, втікаючи від українського закону.
Дотепер у владу незалежної України призначають міністрів, котрі не володіють державною мовою. Такого явища, як у новій Україні, не має жодна країна світу. Євромайдан довів усьому світові, що Україна має багато таланових і мудрих людей, але коли йдеться про владу, чомусь залучають неуків. Можливо, міністр Аваков — талановий політик, але якщо він не зумів вивчити державну мову, то нехай прикладає свій талант деінде, але не на посаді міністра.
Неграмотність щодо мови Азарова, Януковича й інших можна було «пробачити», бо це були не українські політики, а призначенці колишньої імперії.
Для Путіна саме мова стала причиною аґресії й окупації Криму й інвазії на схід України. У більшості країн цивілізованого світу люди показали б окупантові, що вони знають ту мову, яку Путін не визнає й яка є державною. Це допомогло б не тільки у боротьбі проти окупанта, який цієї мови не розуміє, але й згуртувало б усе українське суспільство без урахування національної приналежності.
Російськомовні патріоти України довели зі зброєю в руках, що вони також люблять свою Батьківщину й я певен, що вони здатні довести, що люблять і її мову, яку, на відміну від московитів, розуміють, але ще нею не оволоділи. Мовна анархія в Україні призводить лише до формування суржика, яким часто послуговуються на телебаченні.
Переконаний, що використання державної мови на рівні уряду, на рівні інтерв’ю, чи телевізійних дебатів владоможців не образить російськомовних громадян. Усі сусіди України, крім Білорусі, послуговуються лише однією державною мовою і втішаються своєму проґресу не тільки в економічному напрямку, але й загальноцивілізаційному.
Українська, як довели науковці, належить до найстарших мов планети Земля і ми повинні її не тільки зберегти, але й поширювати та розвивати. 20-мільйонна українська еміґрація послуговується між собою переважно українською, але знає і використовує мову країни, в якій живе.
У Канаді українці досягли найвищих державних посад — прем’єрів провінцій і найвищої посади — губернатора, але не зрікалися свого українського походження й української мови. Повага до державної мови нічим не применшує мову етнічних громадян іншого національного походження, навпаки — знання мов є показником і розумового розвитку людини, бо ж недарма кажуть: скільки мов знаєш, стільки разів ти людина.
Якщо людина, котра прожила в незалежній Україні, не зуміла вивчити державну мову, то це є свідченням того, що ця людина не може займати державної посади, бо вона є стимулом до людської деградації, а не до людського розвитку. Засилля російськомовної (дуже часто антиукраїнської) преси й інших замсобів масової інформації в Україні, свідчить про те, що на посадах, які впливають на мовну політику в Україні, сидять люди, котрі не розуміють значення державної мови не тільки щодо державотворчих прагнень, але й цивілізаційного розвитку.
Не можна будувати незалежність мовою ворога, який окупував частину твоєї країни, не визнає за тобтою право на самостійний розвиток, щодня підступно тебе переслідує, вбиває твоїх рідних, друзів, знайомих і нищить твою землю.
Може, запитате, а причім тут мова? А я вам раджу прочитати знову заяви Путіна, котрий взяв на озброєння тактику та стратеґію гітлерівських нацистів, і розпочав нечувану війну проти України. Саме мова, якою так люблять хизуватися не тільки багатії, але й прості смертні в Україні, була причиною окупації.
Тому слід перефразувати старий комуністичний постулат в Україні (зокрема до політиків), мовляв, не важливо, якою мовою розмовляти — головне, щоб українською! А неповага до державної мови є неповагою до самого себе, бо ж ти — громадянин країни, мову якої неповажаєш.
Доречно пригадати, що Ізраїль постав, коли його державною мовою мало хто розмовляв, але зараз на державному рівні існує тільки іврит, який ізраїльтяни відновили і це могло б послужити прикладом і для тих українців, котрі відповідають не тільки за політичний розвиток України, але й її державну мову.

Йосиф Сірка

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply