Новини для українців всього свту

Wednesday, Dec. 2, 2020

Як «реґіонали» обмочилися в Одесі

Автор:

|

Червень 14, 2012

|

Рубрика:

Як «реґіонали» обмочилися в Одесі

Останній тиждень травня ц. р. видався в Одесі таким щедрим на опади, що в окремі дні деякими вулицями не могли проїхати навіть автобуси. Постраждали жителі кількох районів, чиї будинки було підтоплено. Головним винуватцем своєї біди вони вважають не зливу, а очолювану «реґіоналами» міськраду Одеси. Адже вона більше займається питаннями підвищення статусу російської мови в місті, ніж упорядкуванням його каналізаційно-дренажної системи. Цю точку зору поділяють і активісти громадської організації «Демократичний альянс». 28 травня вони провели біля приміщення Одеської обласної державної адміністрації нестандартну акцію протесту під назвою «Партія реґіонів обмочилася».

Ці ж слова та ще «У Партії реґіонів підмочена репутація» було написано й на великих банерах, які учасники акції вивісили на площі. Вони також продемонстрували знімки затоплених вулиць і відеозаписи справжнього потопу, що стався напередодні. Як зазначив у своєму виступі Олексій Чорний, лідер одеського «Демальянсу», вода в підвалах руйнує споруджені з черепашнику фундаменти будівель, потрапляє до катакомб під містом, що призводить до просідання споруд. Ті, хто будував колись Одесу, усе це враховували, тому в місті була надійна дренажна система. Але останніми роками її не ремонтували, а нинішня влада не вважає за потрібне навіть прочищати водостоки.

П. Чорний закликав учасників акції створити ініціативну групу та спільними зусиллями домагатися збереження Одеси.

Пропозицію підтримали автомобілісти й жителі підтоплених будинків, які поставили свої підписи під вимогою до мерії відремонтувати дренажну систему міста. Протестувальники мають намір зібрати щонайменше 5 тис. підписів.

Коли стало сутеніти й журналісти залишили акцію, на площу ввірвалася група невідомих молодиків, які почали зривати й нищити банери. Міліціонери, котрі мали охороняти цей захід, на цей час десь зникли. З’явилися вони лише тоді, коли протестувальникам, на допомогу яким прийшов і один із перехожих, що виявився підполковником міліції у відставці, удалося затримати кількох нападників. Однак правоохоронці відмовлялися складати протокол і записати свідчення очевидців. Лише під тиском пікетувальників вони перевірили документи двох нападників, які виявилися працівниками комунального підприємства «Одесреклама». Проте їхніх прізвищ у рапорті не вказали.

За бездіяльність і приховування фактів міліцією «Демальянс» пізніше подав заяву до прокуратури, де сам напад на учасників акції названо спланованою провокацією міської влади. Тож цим вона ще більше підмочила занепалу репутацію Партії реґіонів.

Сергій Горицвіт

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply