Новини для українців всього свту

Saturday, Dec. 5, 2020

Вирок путінському режиму

Автор:

|

Жовтень 06, 2016

|

Рубрика:

Вирок путінському режиму
Путін

Путін

«Які нікчеми!» — вигукнув Гітлер у Мюнхені, коли Чемберлен і Даладьє покинули резиденцію «Фюрербау». Рейхсканцлер Німеччини і мав рацію, і ні. Тактична слушність привела його до серії великих військових успіхів, а стратегічна помилка — до катастрофи. «Які нікчеми!» — вигукнув Путін, коли замахнувся на «Новоросію».
Але не можна відкривати могили таких мерців. Петля Судетської змови затягнулася на шиї гітлеризму через сім років після неї. З кримської петлею і путінізмом все пішло значно швидше. Химери «руського міра» випарувалися перш за все тому, що вони були відкинуті переважною більшістю росіян як в Україні, так і в самій Росії.
Відвернути увагу від українського провалу була покликана сирійська авантюра, в якій роль «сакрального нікчеми» була призначена державному секретарю США Джону Керрі. Треба визнати, що весь останній рік він виконував її чудово — поступався кремлівському Ріббентропу, виписавши йому врешті-решт ліцензію на бомбардування в Сирії. А в секретних протоколах Лаврова-Керрі, підписаних в ніч на 10 вересня ц. р., навіть пообіцяв, що США демонстративно візьмуть участь із путінськими соколами в спільному бомбометанні.
Не знаю, яка соломинка переламала хребет верблюдові західного терпіння. Знищення гуманітарного конвою в Сирії в ніч на 20 вересня, чергова постмодерністська варіативна брехня Москви, нахабна тупа пика генерала Коношенкова, вирячені очі та сороміцькі вусики старого Навки, обурення американського істеблішменту безвольною політикою Обами?
Але точкою неповернення для нього стала страта жінок і дітей східного Алеппо двома божевільними катами — Путіним та Асадом. При всьому своєму егоїзмі та цинізмі є речі, які західний обиватель не може дарувати, і з цим змушені рахуватися західні політики. Єльцину та Путіну вдалося двічі знищити Грозний із його жителями тільки тому, що цього не було на екранах телебачення.
Вирок путінському режиму було винесено на засіданні Ради Безпеки Організації Об’єднаних Націй 25 вересня представниками США, Великої Британії та Франції. Він був оголошений ними поза законом. «Це — не боротьба з тероризмом, це — варварство», «абсолютний терор, здійснюваний Сирією і РФ», «військові злочини», «Росія набуває статусу країни-ізгоя» — подібні формулювання були немислимі для офіційних осіб такого рівня ще кілька днів тому.
Гібридна війна, оголошена Заходу «руським міром», закінчилася нищівною поразкою останнього. Переможці взяли на мушку не ядерну силу Путіна, а справжні духовні скрєпи його режиму: «общак» кремлівської клептократії на Заході. Більш ніж поблажлива до путінського режиму впродовж всіх 17 років його правління The New York Times зафіксувала тектонічний зсув у свідомості колективного Заходу убивчою редакційною статтею під заголовком «Держава Путіна — поза законом». У бункері диктатора, схоже, прораховують тенденцію, підшукують формулу повзучої почесну капітуляцію.

Андрій Піонтковський

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply