Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Wednesday, Oct. 24, 2018

Вибори в Америці й українсько-американськe питання

Автор:

|

Липень 14, 2016

|

Рубрика:

Вибори в Америці й українсько-американськe питання
Будівля ООН

Будівля ООН

У зв’язку з майбутніми виборами в Сполучених Штатах, зокрема, президентськими та до Конґресу, українсько-американські виборці мають піднімати питання до кандидатів, що викликають їхню заклопотаність. Мета полягає в тому, щоб одночасно інформувати кандидатів про питання, що представляють інтерес для українсько-американського виборця, а також для забезпечення інформаційної бази даних про відповідних кандидатів українсько-американського електорату. Мені здається, що такі питання повинні мати важливе значення для українського американського виборця.
Особисті та галузеві санкції мали значний вплив на російську економіку, можливо, застопоривши подальшу російську аґресію, але не змусили Російську Федерацію (РФ) вийти з України. Однією з причин такого скромного успіху стало те, що економічні проблеми вплинули на російське населення, але не на олігархів. Зокрема, сім’я Путіна та його ближнє коло були захищені російським багатством і резервами. Не жодних сумнівів, що саме Путін був головним архітектором цієї аґресії. Існуючі санкції мають бути подовжені до повного виведення російсько-терористичних військ та озброєння з усієї території України — з Криму та Донбасу. Крім того, конкретні персональні санкції мають бути спрямовані особисто проти Путіна, його сім’ї та найближчого оточення.
Росія дуже багато витрачає коштів на дезінформацію та пропаганду. Пітер Померанцев, російський журналіст і син колишніх радянських дисидентів, написав книгу на цю тему «Ніщо не істинно й усе можливо». У той час, як російська дезінформація може здатися примітивною для поінформованої людини, її частота та широко поширене сприйняття значно впливає на світову громадську думку. США повинні розглянути конкретне питання про боротьбу з російської дезінформацію. Занадто мало було зроблено в зв’язку з цим.
Від тоді, як РФ вторглася в Україну в лютому 2014 року, в Україні вже налічується більше 10 тис. жертв — як військових, так і цивільних осіб. Сполучені Штати надали велику допомогу в економічній і гуманітарній сферах. Проте, не зважаючи на рішення Конґресу, президент не поспішає з постачанням летальної зброї в Україну через НАТО. Захисні окуляри, ковдри та жилети є важливими, але вони просто неадекватні проти танків і ракет. Оборонна антиракетна та протитанкова зброя — ось, що потрібно Україні. Президент України заявив, що це не є суто українська війна, позаяк РФ загрожує не тільки Україні, але й НАТО, навіть із перспективою використання свого ядерного потенціалу. Україна готова виступати як перша лінія оборони та захистити Європу від російської аґресії, але потрібні інструменти, щоб зробити це.
Було висловлено припущення, зокрема, лівими, що розширення НАТО в Східній Європі посилить російську аґресію. Проте факти підтверджують, що в квітні 2008 року на саміті НАТО в Бухаресті, Україна та Грузія повинні були отримати свій план дій щодо членства (ПДЧ) в НАТО, але не отримали через незгоду німців і французів. Та це не зупинило Росію. У серпні 2008-го РФ вторглася в Грузію, а 2014 року — в Україну. Однак Україна та Грузія не стали ближчими до членства в НАТО, ніж вони були 2008-го. І Росія не вторглася в інші країни Східної Європи тільки тому, що вони встигли стати членами північноаталантичного альянсу. З огляду на ці історичні факти, можна сказати, що саме членство в НАТО є стримуючим фактором, а не стимулом для російської аґресії. Україні та Грузії і, можливо, Молдові, яка також постраждала від російської аґресії в Придністров’ї, повинна бути надана прискорений ПДЧ в альянсі. Проте на останньому саміті НАТО у Варшаві це питання навіть не розглядалося.
Із того моменту, як РФ вторглася в Україну в лютому 2014 року, Рада Безпеки (РБ) Організації Об’єднаних Націй (ООН) у зв’язку з цим вторгнення зустрічалася більше 30 разів. Дебати в кожному випадку були проукраїнські, хоча ООН і не змогла діяти відповідно через російське вето. Адже РФ є одним із п’яти постійних членів РБ. Однак, російське право вето в тих випадках, коли питання стосується власної аґресії Росії, має бути нівельоване чи переголосоване двома третинами голосів Генеральної Асамблеї ООН, або має бути застосований якийсь інший механізм.
Ці та, можливо, інші питання, такі, як боротьба з корупцією, мають перебувати в центрі уваги США до України в короткотерміновій і довготерміновій перспективах. Український конґресовий комітет Америки (УККА) як центральний представницький координаційний орган українських американців очолює зусилля в цьому напрямку. Для того, щоб ці зусилля були ефективними, потрібна активна участь українського американського співтовариства. З огляду на небезпеку, яку представляє РФ для інших країн Східної Європи, рівень інтересів поширюється й на інші східноєвропейські співтовариства в Сполучених Штатах. Тип О’Ніл, колишній спікер палати представників США, лаконічно сказав багато років тому: «Вся політика — локальна». Простіше кажучи, вибори в Конґрес і навіть президента з акцентом на виборчі голоси та перемогу в тих штатах, що не визначилися, таких як Флорида, Огайо та Пенсильванія, робить всю політику істотно локальною.
Посадові виборні особи прислухаються до думки офісів УККА у Вашинґтоні та Нью-Йорку. Тож давайте зробимо, щоб наш голос був почутий і під час цієї виборчої кампанії. Активний електорат може бути впливовим. Поінформована посадова вибрана особа може бути корисною для української справи.

Аскольд Лозинський

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...