Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Saturday, Sep. 22, 2018

Важке завдання: перемогти кремлівську брехню

Автор:

|

Червень 30, 2016

|

Рубрика:

Важке завдання: перемогти кремлівську брехню

Кремль

Народна мудрість каже, що брехнею можна обійти світ, але назад не повернути. А ми є свідками того, що російська брехня про Україну безперервно шириться усіма можливими шляхами, які використовує російська пропаґанда. Як же її здолати?
Брехню можна перемогти тільки правдою. Але ж як людям дізнатися що правда, а що — брехня, якщо перша особа в державі та підпорядковані їй засоби масової інормації (ЗМІ) не дихнуть, якщо не брехнуть? Путін і його пропаґандистська армія давно перевершили нацистського брехуна Ґебельса, котрий дотримувався правила: чим неймовірніша брехня, то більше можливості, що їй повірять.
Світ дуже повільно реаґує на російську брехню, бо навіть не може собі уявити, що можна так безсоромно, цілеспрямовано, цинічно брехати. Російський президент «задає тон», а його оточення та ЗМІ брешуть не тільки цілому світові, але й власному народові. До поширення кремлівської брехні долучаються і західні ЗМІ, котрі люблять цитувати Путіна, але «забувають» звернути увагу на той факт, що його висловлювання — цілковита брехня.
Незаперечиним фактом такої відвертої брехні російського президента було використання нещодавнього Економічного форуму в Петербурзі. Путін використав міжнародних учасників, щоб напустити їм «кремлівського туману» в очі і притому звинуватити Захід у анексії Криму та російській аґресії проти України! Перед численними учасниками він заявив, що країни Заходу підтримували «кольорові революції», що «призвело до хаосу».
Учасникам Економічного форуму, на якому виступив навіть генеральний секретар Організації Об’єднаних Націй (ООН), Путін знову підтвердив, що він — диктатор, якому повстання народу, як це було в Україні під час Революції гідности, цілковито незрозумілі. Він пройшов школу організації, яка всю свою історію боролася саме з народом, щоб зберегти владу над ним. Хто хоч трохи думає, то зразу зрозуміє, що Путін не був і не буде прихильником жодних демократичних принципів, права народу на свободу слова, віри та совісті.
«Після «арабської весни» підібралися вже до наших кордонів. Навіщо було підтримувати державний переворот в Україні?», — заявив президент РФ. Він сказав образливе НА Україні, бо ще не збагнув, що сам заплутався у термінах, коли йдеться про суверенітет, незалежність, народ, націю, релігію, мову, ґарантію, позаяк у школі КГБ це вивчали зовсім із іншою метою.
Путін навіть не збагнув, що «проговорився», коли сказав, що він працював би з опозицією (українською), яка зараз при владі, якщо б та «законно прийшла до неї». Одним словом, вибори, які відбулися в Україні, коли її президент ганебно втік перед народним гнівом до Росії, для Путіна — незаконні. Він збрехав і тут перед шановною публікою, бо народні вибори є найзаконнішим правом українського (і будь-якого) народу обирати собі представників, а відтак і владу.
Збрехав Путін учасникам Петербурзького економічного форуму «Ми б працювали з ними (тобто з опозицією. — Авт.). Ні, треба було призвести до державного перевороту з жертвами, спричинити громадянську війну, налякати російськомовне населення на південному сході України, в Криму». Справа в тому, що для нормальних людей вибори не є державним переворотом, а законним правом народу, а війну спричинила не українська опозиція, а Росія. І не громадянську, а міждержавну. А дослівно до смерті «налякав» російськомовних українців саме Путін. Отже, потрібно бути мовним акробатом, аби в одному реченні вигадати таку кількість брехні та звинувачень.
Шкода, що Путін не згадав і «позику» у 3 млрд USD, яку він дав Януковичеві, бо це могло декому пояснити напущений російським президентом туман брехні, якою він пробує виправдати свою аґресію та порушення підпису російського президента в Будапешті під ҐАРАНТІЄЮ територіальної цілісности України та непорушність її кордонів.
Переконування слухачів, що «ми були просто змушені вжити заходи для захисту певних груп населення, далі розкручувати спіраль» уже стали трафаретними, яким вірять хіба його прихильники. Учасники форуму так і не дізналися, чому Путін, котрий перед камерою сказав, що сам керував окупацією Кримського півострова, вирішив окупувати українську територію, яка була далеко від місця народного гніву — Києва?
Брехня з вуст російського президента була розрахована на пропаґанду, а в цьому він — майстер. Шкода, що навіть деякі українські ЗМІ дослівно подавали цитати кремлівського брехуна, без зауваження, що це — цілковито перекручені факти, якими кремлівська пропаґанда заводить в оману не тільки учасників форуму, але й світову громадськість.
Виступ Путіна став доказом того, що демократичний світ мав би вже нарешті зрозуміти, що такі дійства, як Олімпіада в Сочі, побиття англійських фанів на чемпіонаті Європи у Франції, заявлена допомога сирійському президентові, «вимушена допомога» російськомовним на сході України та деякі інші, організуються виключно з метою пропаґанди.
Активність Кремля в усіх галузях суспільного, спортивного та політичного життя спрямована виключно на те, щоб відвернути увагу від вчиненої аґресії проти України, від порушення міжнародного права РФ окупацією Криму, від збиття малайзійського літака російською ракетою, від понад 10 тис. вбитих і 20 тис. поранених, зруйнованих сіл і міст як наслідок війни Росії проти України. Тому назвати можна Економічний форум, а використати його в пропаґандистських цілях, кінцевою метою яких є домогтися зняття санкцій проти РФ та змусити світ «забути» про порушення міжнародних норм поведінки, про нехтування правами людини, про інвазію російських військ в Україну, про анексію Криму, яку ніхто у цивілізованому світі не визнає.
Про те, що московська пропаґанда впливає не тільки на окремих політиків, але й на цілі парламенти, як було у Франції, коли шановні сенатори, депутати порадили урядові припинити санкції проти РФ. Правда є й інші французи. Олів’є Ведрін, президент Континентального університету в Києві, заявив, що Росія анексувала Крим, веде війну на сході України, що це — міжнародна правова проблема, позаяк не можна силою змінювати кордони на континенті.
Пан Ведрін звернув увагу на потребу розробки Україною нової стратегії комунікації в протистоянні російській аґресії і, зокрема, проросійському лобі у Франції, яке вміє використовувати комунікацію на свою користь. «Перестаньте захищатися, атакуйте та підкреслюйте, що в Європі є проукраїнське лобі, проукраїнські політики, проукраїнські неурядові організації» — запропонував він українцям.
Та легко закликати, але хто ж дістанеться таких пропаґандистів Кремля, яким є Ніколя Саркозі, колишній президент Франції й особистий друг Путіна. Саме він виявився «наочним прикладом» впливу кремлівської пропаґанди. Він не тільки закликає до скасування санкцій проти Росії, але й пропонує РФ це зробити першою, бо, мовляв, тільки «сильний може вчинити такий жест». Саркозі навіть договорився до того, що Крим навіть не згадується у мінських угодах. Дивує, що колишній президент однієї з найвливовіших европейських країн одним словом не згадав міжнародне право, підписані ґарантії та територіальну цілісність. Дуже можливо, що такі поняття — не обов’язкові для того, щоб стати французьким президентом.
Андрій Любка у своєї статті для газети «День» дуже влучно пояснив прокремлівську поведінку п. Саркозі. «Чесно кажучи, в його позиції немає нічого нового — цього проросійського шулера від політики ми бачили вже 2008 року, коли він «урегульовував» російсько-грузинську війну. Президентство було давно, а жити на щось треба, тож мсьє Ніколя час від часу щось там заявляє про правильність анексії Криму та навіть відправляє туди депутатів зі своєї партії. Та цього разу «корисного ідіота» Кремля настільки занесло, що він почав плести відверті нісенітниці: мовляв, російськомовна меншина в Україні відчуває утиски і було б помилкою позбавити російську мову в Україні статусу офіційної».
Цілковито інший підхід до вирішення проблеми, яка охоплює не тільки українські реальні труднощі, міждержавну траґедію, довів Едвард Лукас, редактор тижневика The Economist і старший віце-президент Центру аналізу європейської політики. Він прибув в Україну на запрошення Hromadske.tv, прочитав лекцію у Києві на тему «Нова холодна війна — хто виграє, й як вона може завершитися».
Відомий британський журналіст є експертом в енергетиці, кібербезпеці, розвідці, а також політиці й економіці країн Східної Європи. Серед його численних публікацій чи не найвідомішою є книжка «Нова холодна війна: як Кремль погрожує Росії та Заходу». Заклик п. Лукаса може не сподобатися українцям, бо він вважає, що Україна має сама себе звільнити від бандитів та аґресора, і цим врятує не тільки себе, але й Європу. Він не бачить в Європейському Союзі чи НАТО бажання активно допомогти українцям проти окупанта.
Думка експерта мала б стати стимулом для української влади підтримати озброєння української армії. Українські добровольці навіть зі застарілою зброєю зупинили російського, озброєного до зубів, окупанта — з танками, «Градами» й іншою суяачною зброєю. Сила волі, що ти обороняєш своє, виринає цілковито в інших вимірах, ніж брехлива пропаґанда про фашистів, розіп’ятих хлопчиків, каральні батальйони тощо.
Українці (хоч і не всі) вже навчилися відрізняти брехню та пропаґанду з Москви та правдиву дійсність у російсько-української війни. Нам залишається лише донести слово правди на окуповані території. Найновіші технічні досягнення дають можливість інформувати громадян України на окупованих територіях, правдиво інформувати. А правда про російську окупацію, порушення міжнародного права, злочин збиття малайзійського цивільного літака, мільйони невинних жертв кремлівської війни проти України залишається невідомою статистикою на окупованій території.
Задяки кремлівській брехливій інтерпретації мінської угоди ми щодня читаємо повідомлення про порушення тиші та загиблих військових (про цивільних і добровольців чомусь навіть не згадують). А хто візьметься оцінювати знищені родинні стосунки, ситуацію осиротілих дітей, молодих удовиць із дітьми-сиротами, калік без ніг, без рук, без очей, знищену інфраструктуру? Як довго ще політики будуть морочити людям голови мінськими угодами, які насправді не є угодами, бо не виконувалися жодного дня?
Звісно, що тільки ПРАВДОЮ можемо побороти кремлівську БРЕХНЮ. Але ми не маємо очікувати, що приїдуть озброєні солдати ООН, котрі звільнять окуповані міста та села Донбасу та Луганщини. Едвард Лукас дуже виразно радить українцям: ви маєте не тільки право, але й обов’язок самі звільнитися від терористів і окупантів.
І саме цього розуміння ще бракує українським політичним і військовим діячам, для котрих важливішим є наступний мільярдний транш, а не очищення кількох районів української території від злочинців, окупантів, котрі не визнають ніяких мінських угод і щодня вбивають українських громадян.

Йосиф Сірка

 

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...