Новини для українців всього свту

Tuesday, Jan. 19, 2021

Усюди комуністична символіка викорінюється, а в Україні — квітне

Автор:

|

Липень 26, 2012

|

Рубрика:

Усюди комуністична символіка викорінюється, а в Україні — квітне

У пострадянському світі престиж комуністів тане, як сніг на сонці. Прикладом цього є й Молдова, де тутешня Партія комуністів Республіки Молдова (ПКРМ) аж до 2009 року була при владі. Тепер вона має в парламенті лише 36 зі 101 місця, а порядкує там «Альянс за європейську інтеґрацію», очолюваний лідером Ліберальної партії Міхаєм Гімпу. Саме з його ініціативи молдовський парламент засудив злочини комуністичного режиму в колишній Молдавській РСР і заборонив використання зображень серпа і молота, комуністичної символіки й популяризацію тоталітарних ідеолоґій на території країни. Підставою для такого рішення стала історична та політико-правова оцінка тоталітарного комуністичного режиму в Республіці Молдова, яку дала спеціальна комісія, створена на початку 2010 року.

Зараз, на думку спікера парламенту Гімпу, республіка має три стратеґічні мети: входження в Європейський Союз (ЄС), приєднання до НАТО та виведення російських військ із Придністров’я. За словами політика, Молдова перебуває в перехідному періоді від радянсько-азійської до європейської системи. Їй належить пройти через «чистилище декомунізації та десовєтизації».

Молдовські комуністи, які завжди заявляли, що не мають нічого спільного з тоталітарним комуністичним режимом, тепер стали дибки й показали своє справжнє обличчя. Їм є чого хвилюватися, адже зазнав змін і закон про політичні партії, яким заборонено користуватися символікою тоталітарних режимів із політичною метою. Тож ПКРМ, на червоному прапорі якої зображено серп і молот, тепер не має права вести пропаґанду й аґітацію під своєю символікою та брати участь у виборах.

Свою солідарність із нею негайно ж висловила Комуністична партія Російської Федерації. А комуністи Москви навіть ухвалили на своїх зборах резолюцію «Руки геть від ПКРМ!». У ній вони не приховують своєї розлюченості, називаючи рішення парламенту суверенної держави «брудною провокацією, спрямованою на знищення великої спадщини СРСР».

«Їхні дії, — мовиться в резолюції, — схожі з політикою фашистів, від яких Молдавію визволяла Червона Армія із червоним прапором, серпом і молотом». У такій само тональності, в унісон із росіянами прозвучала й заява лідера українських комуністів Петра Симоненка. Він звинуватив нинішнє керівництво Молдови в «дрімучій дикості», яке не поважає й зраджує свій народ, прагне перетворити країну на протекторат Румунії.

На відміну від сусідньої Молдови, в Україні комуністичній символіці поки що ніщо не загрожує, і квітне вона тут дуже пишно. Ще б пак! Адже завдяки Вікторові Януковичу, якого комуністи підтримали під час президентських виборів, вони разом із «реґіоналами» та «литвинівцями» утворили парламентську більшість. Перед сьогоднішніми виборами вони силкуються видати себе за опозиціонерів до олігархів, із якими фактично йдуть в одній упряжці. Те, скільки мільйонів вони самі витрачають на виборчу кампанію, сказати важко, але ця сума сягає багатьох мільйонів. Чого варті лише велетенські білборди з гаслом «Вернем страну народу» (напис винятково російською), які розвішані по всій Україні! Компартія «йде в маси» на літаках, престижних крутих авто, завалює виборців дорожезною рекламою, зомбує виступами на всеукраїнських і місцевих телеканалах, прихованою «джинсою» та PR-акціями в соціальних мережах.

А червоних прапорів на всіляких шабашах «вірних ленінців» стільки, що від них у всіх аж в очах рябить. І прикрашають ті прапори кривавої комуністичної імперії зображення із серпом і молотом, які наш народ, що довіку не забуде сталінських голодоморів, називав «смерть і голод». Тож українці зараз можуть лише позаздрити сусідам із Молдови, котрі викинули ці символи тоталітаризму на смітник історії.

Сергій Горицвіт

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply