Новини для українців всього свту

Sunday, May. 31, 2020

Українські комуністи — як морські свинки

Автор:

|

Червень 28, 2012

|

Рубрика:

Українські комуністи —  як морські свинки

Українські комуністи — як морські свинки: вони ані українські, ані комуністи. Брак справжньої української лівиці є серйозним браком української політики. Спостерігаючи за виродженням комуністів чи агонією Соціалістичної партії Мороза, не відчуваєш, однак, ані радості, ані полегшення. Бо в українському суспільстві є гострий попит на лівицю. Це добре відчувають наші олігархи, коли пробують створити чергову соціал-демократичну партію або вступити до Соцінтернаціоналу вже готовою ПР. Але виходить у них не ліпше, аніж у п. Симоненка чи п. Мороза. Тобто зовсім ніяк.

Брак справжньої української лівиці є серйозним недоліком української політики. Україною правлять олігархічні клани. Суттєвої відмінності в цьому стосунку між партією влади й опозицією майже немає. Відмінність є в тому, що саме вони використовують для передвиборної аґітації: Бандеру — Героя чи новий закон про мову. Але факт залишається фактом: потрапити в українську політику, не маючи великих грошей, уже неможливо.

Переламати цю гру могла би нова та сильна лівиця. Її, однак, немає. І то не лише в Україні. Попит на нову ліву силу відчутний у всьому світі. Як тільки капіталізм переміг комунізм, усюди — і на Заході, і на Сході — росте провалля між багатими й бідними.

Лівий рух мав би перезавантажитися. Від кінця 1990-х в Україні виріс новий середній клас. Він прагне іншої якості життя. Заради цього він виходить на майдани, влаштовує лови на даішників, захищає парки й історичні пам’ятки від скоробагатьків. І якщо «старі ліві» пішли на службу до олігархів, то час би новим лівим почати виступати від імені їхнього ворога — нового українського середнього класу.

 Ярослав Грицак

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply