Новини для українців всього свту

Wednesday, Feb. 19, 2020

Українська — найпрестижніша мова!

Автор:

|

Червень 28, 2012

|

Рубрика:

Українська — найпрестижніша мова!

У когось це викличе посмішку, у декого — обурення, в інших — заздрість, а я виходжу з дійсності, яка панує в Україні на мовному ґрунті. Українською мовою не послуговуються в країні бандити, злочинці, прихильники імперської ідеї. Вони не те що не хочуть її використовувати, а просто не здатні її вивчити, що демонструє їхні інтелектуальні здібності.

З іншого боку, українською неможливо матюкатися, що свідчить про її благородність, виплекану інтеліґентність. Знають і розмовляють українською люди, які вивчили принаймні ще одну мову, люди високого інтелекту, люди, сповнені поваги не тільки до своїх предків, а й до тисячолітніх традицій, що пов’язані з нашою мовою, люди, котрі є справжніми патріотами землі, на якій виросли!

Коли йдеться про престижну українську мову, то мається на увазі літературна українська, яка розвинулася на основі чудової мови Шевченка, а не суржик, що ним послуговуються, на жаль, навіть посадові особи.

Недавнє моє перебування в Україні та зустрічі з різними людьми переконали, що українська не загине, оскільки вона досягла того рівня розвитку, якого не зможе знищити ні шовіністична кремлівська політика через «своїх» депутатів у Верховній Раді України (ВРУ), ні Московський патріархат, котрий не хоче допустити до українських церков рідну мову.

Одним словом, уся антиукраїнська політика Кремля та «п’ятої колони» в Україні лише підтверджує престижність української мови, бо в самому Києві чи Донецьку мало її знати, потрібно ще й мати відвагу нею розмовляти, тобто — проявити героїзм, характер і показати людську гідність.

Воно би мало бути соромно українським політикам із Партії реґіонів (ПР) за просування закону, який спрямовано не тільки проти українського народу, а й проти держави, у якій вони панують. Відомий російський блоґер Андрій Окара, який пишається своєю російською, у статті «Войну по поводу языков разжигают те, кто превращает украинцев в насекомых» («Українська правда», 5.6.2012) дуже влучно помітив причини запопадливості отих провладних депутатів щодо російської мови.

Здавалося б, що саме оті російськомовні депутати мали би брати приклад із мовної політики Російської Федерації (РФ), але виходить усе навпаки. У РФ спочатку воювали з однісінькою українською бібліотекою в Москві, включно з нечуваною цензурою — вилученням історії України чи небажаних авторів, з українськими газетами! Потім пішла атака на українську культурну організацію з її подальшою забороною. Про українську мову (хоча б у суботніх школах) у Росії не може бути й мови, а видання української газети, журналу чи телевізійної програми — це вже навіть для мрійників недоступно. І на цьому тлі «п’ята колона» в Україні займається шаленим шовінізмом, розпалює національну ворожнечу й зараз уже відверто бере курс на ліквідацію української держави. На перший погляд, усе це робиться у ВРУ, але, коли придивитися до методів, якими проводяться «дебати», «голосування», можна знайти дуже виразні й випробувані каґебістські методи.

В українських засобах масової інформації (ЗМІ) з’явилися нові висловлювання скандального міністра Табачника, який не тільки не звертає уваги на державну мову України, але ще й називає її «зайвою»!

Інтелектуальний рівень «суперміністра» проявляється вже вкотре, коли він брехнею заперечує українську історію, українських національних героїв, борців за волю України, літературу, а тепер безкарно ще й говорить про «зайву» мову, яка має статус державної та затверджена в Основному Законі. Якщо керівники опозиції припустилися якоїсь помилки під час перебування на державній посаді (Тимошенко, Луценко, Іващенко), то їх судять за законом. Порушення Конституції України міністрами ПР, яке є також карним злочином проти держави, проти народу, залишаються не поміченими Генеральною прокуратурою й самим президентом, ґарантом Конституції.

Особливо цинічним і таким, що провадить до безглуздя, можна вважати «арґумент» міністра освіти щодо того, що зі запровадженням російської мови в українських вишах збільшилося число студентів із Росії! Навчання студентів із різних країн є позитивом і мало би сприяти кращому пізнанню країни, її культури (а до культури належить і мова!), історії, географії тощо. У жодній країні світу мову не достосовують до чужих студентів, бо тоді би держава перетворилася на хаотичне видовище. Тому існують різні заклади, які інтенсивними курсами готують студентів до слухання лекцій. Табачник обрав інший спосіб — принести гору до Магомета! З освітою воно не має нічого спільного, зате бачимо шовіністичне джерело окупаційної влади в Україні! Можна з упевненістю сказати, що коли би в Україні запровадили в навчальних закладах навчання польською, турецькою, румунською, угорською, то число студентів із цих країн перевершило б кількість російських!

У світі існують заклади англійською чи іншою мовами при певних університетах (в Угорщині — для студентів-медиків, у Щвейцарії є цілі такі школи з гуртожитками), але вони діють на іншій підставі — комерційній — і ніяк не порушують навчання державною мовою країни.

Наскільки вищий інтелект продемонстрував Андрій Окара, який, незважаючи на те, що любить російську мову, доводить, що російській мові не потрібно, аби зникла українська. Його слова адресовано всім українофобам, але він мовби виправдовується: «Но русский литературный язык ну никак не заслужил, чтобы ассоциироваться в сознании украинцев с чудной компанией фриков и духовных люмпенов, которые делают на манипуляциях с ним себе — бизнес и пиар, а народу Украины — гражданскую войну и хаос деградационного типа».

Про проблему двомовності вже була не одна дискусія, але шовіністичні російські кола дискусія не цікавить. Так само, як владну партію не цікавить рішення Європейського парламенту, яким той вимагає звільнення політичних в’язнів. Саме зараз ніхто не говорить про вимоги європейців, але дискусію скеровано цілковито в інше русло. Чи не дивно, що саме на цей час припало й урізання пільг ветеранам-«афганцям», яке партія влади також тишком-нишком просунула у ВРУ? Дивує, з якою швидкістю «ручний» український парламент ухвалює закони, котрі пише для інших, себе при цьому виключаючи.

Ще кілька тижнів тому п. Янукович у Москві пообіцяв прийняття закону про російську як другу державну, чи офіційну, мову, а тут протягом кількох хвилин депутати вже приймають його в першому читанні. На думку спадає старе совєтське гасло: «Партия сказала «надо» — комсомол ответил «есть!». Отак «реґіонали» перетворили країну на бананову республіку, щоправда, без бананів!

Кожна людина, якій не байдужа доля країни, повинна повстати, повинна нарешті наважитись і сказати: «ДОСИТЬ УЖЕ робити нас комахами, робити з нас гарматне м’ясо для імперії, робити з нас рабів чужої Церкви, робити нас безмовними, коли ми маємо одну з найстаріших мов світу, одну з найдавніших культур планети!»

 Йосиф Сірка

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply