Новини для українців всього свту

Saturday, Aug. 8, 2020

Ціна захоплення території — НАТО як безпосередній сусід Росії

Автор:

|

Квітень 03, 2014

|

Рубрика:

Ціна захоплення території — НАТО як безпосередній сусід Росії

Міністри закордонних справ НАТО зустрічаються у Брюсселі 1-2 квітня. На цій сесії Альянс має енергійніше реагувати на російську аґресію. Андерс Фоґ Расмуссен, Генеральний секретар НАТО, у Вашингтоні наприкінці березня заявив, що на засіданні буде переглянуто весь спектр співробітництва НАТО — Росія. Військова готовність НАТО стане об’єктом для обговорення — більше, ніж розміщення повітряних активів НАТО в Польщі та Литві й запуск повітряного нагляду за кордонами НАТО, у тому числі акваторію Чорного моря. Україні треба надати прискорене членство в НАТО.

Російська Федерація (РФ) зустріла початкові санкції Заходу з насмішкою. Щоби підкреслити їхню неефективність, деякі російські урядові особи публічно знущалися з них. Своєю чергою, РФ застосувала ще більш безглузді обмеження на видачу віз американцям. Давній противник Росії сенатор Джон Мак-Кейн, нинішній головний противник – голова сенатського комітету з іноземних справ сенатор Роберт Менендес, інші державні посадові особи США були відсторонені від дозволу для поїздок до РФ. Та санкції з боку США й Європейського Союзу (ЄС) стали відчутнішими й навіть почали кусатися.
MasterCard і Visa припинили обслуговувати два російських банки — «Росія» і «СМП Банк». Це має негативно вплинути на російську економіку. Крім того, Україна підписала Угоду про асоціацію з ЄС, принаймні політичну. Та економічна асоціація — неминуча. Група кримських татар гучно висловила своє прагнення до незалежності. Є чутки про джихад. Раптом виявилося, що захоплення землі для історично стурбованих російських імперіалістів вже стає дорогим, і, за словами президента Обами та представників ЄС, це — тільки початок. Росія пригрозила відповіддю.
У довготерміновій перспективі, однак, західні чиновники повинні визнати, що існує відмінність між покаранням і стриманням. Звісно, Путін заслуговує на покарання, але каральні заходи можуть спрацювати, тільки якщо захоплення кримської землі Путіним було би одиничним випадком цього диктатора. Насправді, каральні заходи, зокрема санкції, націлені на конкретних осіб або навіть інституційї, можуть бути тільки тимчасовою, але не довготерміновою розв’язкою.
Як завжди, історія повторюється. Аґресія Росії — не історична новина. Протягом століть Росія була реґіональною, а останнім часом — і глобальною загрозою. Чи російські люди винні в цьому незаперечному історичному факті? Якоюсь мірою — так. Так, 50 тис. росіян протестували в Москві проти анексії в день так званого Кримського референдуму. Але багато інших цього не зробило. Путін віддав наказ вторгнутися в Крим, і російські імперіалісти виконали його. Багато росіян, котрі живуть у Криму, співпрацюють з окупантами. Висновок тільки один: серед росіян багато шовіністів та імперіалістів.
Для багатьох росіян Путін — не аберація, а герой. Одна сільська рада у РФ нещодавно навіть прийняла резолюцію, щоб увічнити велич Путіна в Росії пам’ятником. Петро І, Катерина ІІ, Володимир Ленін, Йосип Сталін, Леонід Брежнєв — усі були російськими імперіалістами, навіть якщо їх етнічна приналежність не була повністю або частково російською. Проблема полягає не в етнічній приналежності. Це ускладнюється великоросійським психозом. Росіянин Андрій Сахаров був рішучим антирадянським дисидентом, котрий із розумінням ставився до інших національностей у межах СРСР. Відомий російський письменник Олександр Солженіцин був переконаним антирадянським дисидентом, але залишався до смерті великим російським шовіністом. Таким є гаряче бажання зробити Росію великою, а для цього Росія повинна домінувати або навіть поневолювати інших.
Захист НАТО на кордоні з РФ буде сильним стримуючим фактором. Цей формат не ізолюватиме російського народу. Це стримуватиме великих російських імперіалістів. Зрештою, НАТО не є військовим союзом загарбників і імперіалістів. Це — оборонний союз. Світова спільнота повинна складатися з миролюбних людей, у тому числі російських. У той же час вона має бути захищена від психопатичних російських імперіалістів. На жаль, Путін і його режим, мабуть, не будуть останніми у довгому списку імперіалістів. Якщо цього не контролювати, то їх буде більше. Остаточне налагодження миру має містити довготерміновий стримуючий фактор, а не просто каральні санкції. Однак каральні санкції повинні залишатися й активізуватися доти, доки РФ продовжує займати Крим.
НАТО на території України, як новий і безпосередній сусід Росії, не буде покаранням для російського народу. Буде, однак, стримуючим фактором для майбутніх російських імперіалістичних амбіцій. Буде негайним захистом від будь-яких нових намірів зазіхання Путіна на територіальну цілісність сусідів РФ. Може, у довготерміновій перспективі НАТО вплине на лікування самого великоросійського психозу.

Аскольд Лозинський

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply