Новини для українців всього свту

Monday, Jun. 1, 2020

Такого не вигадаєш

Автор:

|

Жовтень 16, 2014

|

Рубрика:

Такого не вигадаєш

Дартів Вейдер

У грудні минулого року, у переддень другого туру в п’яти виборчих округах, де у зв’язку з порушеннями парламентські вибори 2012-го були визнані недійсними, я написав статтю, концентруючись, серед іншого, на 223-му виборчому окрузі, який охоплює Шевченківський район Києва. Там балотувалися 70 кандидатів, зокрема один чиновник і районний лідер Віктор Пилипишин, нібито самовисуванець, і кандидат від партії «Свобода» Юрій Левченко. Останній був і залишається політологом своєї партії. Оскільки Євромайдан був тоді на своєму піку, а його учасники серйозно постраждали від «Беркута» тільки два тижні тому, то «Свобода» була переконана в своїй перемозі.

Проблема полягала, однак, не тільки в загальному числі кандидатів і самовпевненості «Свободи», а в тому, що у тих виборах також брали участь двоє інших Левченків, хоча і з різними іменами та по батькові. Опитування екзит-полів, оприлюднені після закриття дільниць, показували, що Юрій Левченко — попереду. Проте після остаточного підрахунку голосів виграв Віктор Пилипишин, про що й оголосила виборча комісія.
Подібне очікується й у 223-му окрузі на виборах 26 жовтня. Цього разу число кандидатів скоротилося вдвічі — до 33. І там знову балотується Віктор Пилипишин. Юрій Левченко – теж. Також ідуть там як самовисуванці два інших Левченки: один — Андрій Іларіонович, а інший — Юрій Володимирович. Точнісінько, як кандидат від «Свободи». Останній не має роботи, але якимсь чином знайшов більш ніж 12 тис. грн., аби бути зареєстрованим згідно з вимогами виборчого законодавства. Можливість плутанини для виборців є очевидною. І це може допомогти п. Пилипишину.
Дива не обмежуються223-м виборчим округом. Маємо близько 6,5 тис. кандидатів по всій Україні. Шість Дартів Вейдерів відрізняється тільки по батькові: Андрійович, Васильович, Вікторович, Віталійович, Володимирович. Двоє має по батькові Володимирович. Крім одного Вейдера, котрий очолює список Інтернет-партії, решта працює у 217-му і 218-му виборчих округах у Києві. Цей прояв українського почуття гумору ускладнюється тим, що Центральна виборча комісія таки зареєструвала шістьох Дартів Вейдерів як кандидатів. Балотується й кандидат на ім’я Йода. Це — теж персонаж із кіносаги «Зоряні війни».
Що більше все змінюється в Україні, то більше все залишається таким самим. Та я все ж таки маю надію, що ці вибори будуть іншими! Люди вмирали на Майдані. Люди вмирають у війні з Росією. Україна вистояла Революцію гідності та продовжує вести героїчну війну проти диких російських найманців. Якби тільки Україна зробила спробу очистити свою корумповану бюрократію!

Аскольд Лозинський

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply