Новини для українців всього свту

Wednesday, Sep. 30, 2020

Політика і спорт

Автор:

|

Квітень 02, 2015

|

Рубрика:

Політика і спорт
Зеп Блаттер

Зеп Блаттер

Нещодавно, через рік після «приєднання» Криму до Російської Федерації (РФ), Путін захоплено визнав, що в нього був інтерес до Криму ще до так званого референдуму, який став нібито основою для анексії. Путін похвалився, що план повернення Криму до Росії вигадав у лютому 2014-го, щоби зберегти життя поваленого президента України Януковича, котрий став утікачем і мав бути захоплений українцями. Саме тоді, казав Путін, він віддав наказ про «возз’єднання» Криму з історичною батьківщиною й особисто виступив як верховний головнокомандувач. Саме поняття про «возз’єднання» є лицемірним, так само як і російський зв’язок із Кримом є історично слабким і рясніє численними злочинами.

Між анексією та приєднанням з’явився ще зловісніший привид — скупчення російської ядерної зброї на півострові та погрози Путіна її застосувати. Сергій Лавров, міністр закордонних справ РФ, оголосив, що в Криму більше не буде без’ядерної зони, з огляду на анексію та ядерний статус Росії.
У тандемі з путінським святкуванням у Криму Росія після семи років окупації інтегрувала мілітарно й економічно Південну Осетію. Імперія почала відновлюватися. Натомість, Європейський Союз (ЄС) постановив розширити санкції проти РФ за аґесію в Україну до кінця 2015 року. Справді, жодна демократична держава не визнала анексії Криму або поглинання Південної Осетії.
Президент України закликав своїх союзників розглянути бойкот чемпіонату світу з футболу-2018, який має пройти в Росії. Зеп Блаттер, президент FIFA, наполягає на тому, що «бойкот будь-якої спортивної події ніколи не приніс якихось позитивних рішень», і закликав до припинення «політичного втручання» з боку Європарламенту. Він навіть припустив, що така подія в Росії допоможе стабілізувати ситуацію в реґіоні.
Зараз Україна й РФ конкурують, претендуючи на участь у чемпіонаті Європи з футболу, що відбудеться у Франції 2016-го. Українські гравці опинилися в незручному становищі, позаяк спортсмени з Донецька не могли тренуватися на своєму стадіоні протягом майже року. Стадіон «Донбас Арена» був зруйнований росіянами. Футбольний клуб «Шахтар» був змушений проводити тренування в Києві, а свої домашні ігри грати у Львові. Не було жодного подібного випадку, коли би постраждав хоч хтось із гравців збірної Росії або з будь-якої іншої команди таким чином. То невже політика не впливає на спорт, пане Блаттер?
Хоча спорт не є за своєю суттю політичним, він часто перебуває під політичним впливом або маніпулюється політиками та використовується з політичною метою. Звісно, політичні події впливають на спорт, позаяк вони впливають на все інше в житті. Й у спортивних заходах, де учасники представляють країни, політичний характер проявляється ще більше. Можливість провести глобальну спортивну подію, де конкурують народи, в переважній більшості є політизована. Путін розіграв цю карту дуже добре в лютому 2014 року в Сочі, під час Олімпійських ігор, і зробить це знову 2018-го.
Росія втратила всі права на приналежність до цивілізованого (мається на увазі гра за правилами) співтовариства націй. Бомбардування тренувального центру супротивника, позбавлення його місця базування та вбивство його фанатів, безумовно, заслуговують на «червону картку». Але Росія вийшла далеко за межі цього. Вторгнення, убивства, анексії, інтегрування чужих територій членів міжнародного співтовариства, перешкоджання міжнародному контролю, порушення міжнародних угод та нехтування міжнародними нормами. Не варто забувати про вбивство 298 невинних людей із інших країн, котрі взагалі не були сторонами конфлікту.
Як будь-яка з цих країн чи хтось, хто вважає себе порядною і моральною людською істотою, може грати на тому ж полі, що й росіяни?! Абсолютно логічним рішенням є те, що Росія має бути дискваліфікована від міжнародної події, учасниками якої є країни, покривджені нею,. Звісно, Росії не можна дозволяти брати участь у будь-яких міжнародних змаганнях чи подіях.
Президент FIFA, безперечно, не має слушності, якщо вважає, що спорт і політика — не пов’язані. Й якщо, звісно, він і не вірить у те, що Крим і Донбас — просто внутрішньоукраїнські конфлікти. Саме нещодавнє визнання Путіним своєї ролі в окупації Криму, безумовно, розвіяло російську пропаганду. Експертиза не залишила сумнівів щодо того, що російська ракета «Бук», запущена з окупованої Росією території, збила літак «Mалазійських авіаліній». У майбутньому зарозумілі Путін і Лавров обов’язково визнають роль Росії на Донбасі, яка так чи інакше є зрозуміла кожному.
Президент FIFA не має іншого вибору, окрім як скасувати проведення в Росії чемпіонату світу 2018 року. В іншому разі п. Блаттер не матиме права залишатися президентом цієї організації. Тож чи варто 79-річному чоловікові балотуватися ще на один чотирирічний термін у травні ц. р.? Якщо він не робить того, що є правильним, то слово буде за світовим товариством, аби його наступник виправив помилки свого попередника.

Аскольд Лозинський

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply