Новини для українців всього свту

Monday, Sep. 28, 2020

Коли стане Росія цивілізованою?

Автор:

|

Травень 15, 2014

|

Рубрика:

Російському шовінізму меж немає

Світ заскочений брехливою пропаґандою Кремля, брехливим президентом Росії, котрий спочатку не визнавав присутності російського війська в Криму, а потім заявив протилежне. Він і досі твердить, що російське військо повертається з українського кордону в казарми й що то не Російська Федерація (РФ) керує терористичними акціями в Україні.

Організовані РФ злочинні «сепаратисти» є свідченням того, що в Кремлі керуються не розумом, а загарбницькою ідеолоґією. Звісно, у країні з 44 млн населення не може бути однієї думки в усіх громадян. Зрештою, у будь-якій державі, навіть із мільйонним населенням, існує кілька політичних партій, які є виявом різноманіття людських ідеалів і прагнень. Одної думки можна досягти лише в тоталітарних країнах, а Україна такою не є.
Отже, вимагати від усіх громадян єдиної думки щодо уряду не можна, але думка, сформована пропаґандистськими засобами масової інформації (ЗМІ) Росії, відображає не знання про владу в Україні, а брехливу кремлівську пропаґанду.
По-перше, в Україні ніхто влади не захоплював, ніхто президента не скидав. Він, мов злодій, утік із країни й нікому не повідомив, куди, чому та на який час зник. Інакше кажучи, президент самоусунувся, що підтвердила абсолютна більшість легітимних і відповідальних депутатів Верховної Ради України (ВРУ). Згідно з угодою між тодішнім президентом Януковичем і представниками опозиції, зі свідками з Європи та РФ, була відновлена Конституція, яку раніше було незаконно замінено.
По-друге, після самоусунення Януковича з посади президента залишився єдиний легітимний і законний орган — Верховна Рада України, яка негайно перебрала на себе керівництво країною, обравши нового голову ВРУ, який став і виконувачем обов’язків Президента, згідно з Конституцією. У парламенті була сформована нова парламентська більшість, яка вибрала нового керівника уряду.
Одним словом, усе — у межах закону, що свідчить про цілковиту легітимність нинішнього уряду України. Іншими словами, ніякого захоплення влади в Києві не відбулося, а була демократична заміна уряду в демократичному парламенті.
Самоусунення Януковича було й самоусуненням від відповідальності, коли він покинув країну й тільки через кілька днів зголосився з-за кордону. Депутати від партії Януковича назвали його зрадником, і саме таким він себе показав, коли підписав лист до Путіна, щоби той йому допоміг військом.
Відтоді посилено поширювалася брехня про «захоплення влади в Києві фашистами, бандерівцями, бандитами». Ця антиукраїнська пропаґанда перевершила гітлерівського пропаґандиста Ґеббельса, і саме вона зомбувала й зомбує багатьох людей на сході та півдні України, котрі щодня цю брехливу пропаґанду слухали та слухають.
Брехню кремлівські керівники починали з того, що називали «співвітчизниками» людей, котрі є громадянами іншої країни. Називати людей співвітчизниками лише тому, що вони розмовляють тією ж мовою, що й ти, є не тільки помилкою, але й брехнею. Коли б англійці керувалися такою лоґікою, то населення половина Земної кулі мало би вважатися їхніми співвітчизниками.
Не менша брехня була й у твердженні про утиски російської мови в Україні, де близько 90 % газет і журналів виходить російською, де російська домінує на телебаченні та радіо, де працюють тисячі російських шкіл, де державні посади обіймають люди, котрі не знають державної української! Між іншим, у жодній іншій країні світу ви не знайдете міністра, котрий би не знав державної мови, а в Україні таким був навіть голова уряду.
На брехні побудована й інформація у РФ про Майдан. Замовчується те, що влада наприкінці листопада минулого року брутально та жорстоко побила мирну демонстрацію студентів. І саме це було головною причиною повстання Майдану. Майдан існував мирно — тут співали, молилися, виступали проти корупції, проти брехливої, брутальної та злодійської влади. Майдан згуртував усі верстви українського суспільства проти свавілля влади, проти неймовірної корупції, проти беззаконня, яким послуговувалася влада Януковича.
Громадяни РФ досі не знають правди про Майдан, оскільки навіть їхній президент поширює дезінформацію, коли порівнює організовані російськими спецназівцями й агентами терористичні акції брутальних ґвалтівників-терористів із мирними та боголюбними демонстрантами Майдану.
Досі найвищими державними посадовцями – починаючи з президента РФ – поширюється нечувана брехня про фашистів і бандерівців, котрі вбивають мирних людей в Україні. Уся ця брехня пропагується всіма ЗМІ РФ, які й далі зомбують дезінформованих «одноязичних» громадян сходу та півдня України.
А можна було би запровадити цивілізовану поведінку між країнами, які є пов’язані історичним минулим.
Звісно, між урядами країн можуть бути розбіжності в різних питаннях і спробах вирішити певні проблеми. Саме тут слід зазначити, що столітні суперечки між Німеччиною та Францією були залагоджені дуже цивілізовано, і тепер ці країни — провідні в Європейському Союзі — демонструють гармонію в співжитті. Прикладом цивілізованого розв’язання проблем є й взаємодія Великої Британії з колишніми колоніями, які хоч уже й не є колоніями, однак належать до Британської співдружності.
Зрештою, можна було б обговорити й Конституцію, референдум, федерацію, бо все це на світі вже існує. Але саме тут потрібно насамперед поважати країну, поважати народ, поважати міжнародні правила, завдяки яким світ досі тримається без третьої світової!
Якщо РФ не подобається український уряд, то це — не проблема України, бо існує поняття внутрішніх справ. І саме втручання очільників РФ у внутрішні справи України стало проблемою, яку зараз у світі кваліфікують як спонсорування тероризму!
Диверсійні групи спецназівців Головного розвідувального управління РФ, постріли з переносних зенітно-ракетних комплексів російського виробництва у гвинтокрили, які розкидали листівки, офіцери-диверсанти (на кшталт Ґіркіна-Стрєлка), зафіксована телефонна розмова Лукіна, представника Путіна, із керівником диверсантів у Слов’янську — усе це є доказом нецивілізованої поведінки російського керівництва, яке організовує та фінансує тероризм. Захоплення заручників, викрадення людей, збройні напади на мирних демонстрантів, на міліційні відділки, захоплення адміністративних будинків тощо — це чистий тероризм, якого в Європі не знали не лише у ХХІ, а й у ХХ та ХІХ ст.ст.
У Канаді сепаратисти Квебеку вже проводили кілька разів референдум про вихід із конфедерації, але вони це робили легально, готуючись кілька місяців, і за згодою федерального уряду. У Шотландії також має пройти референдум про незалежність, і до нього також готуються вже роками. Усе це відбувається цивілізовано — без наказів тієї чи іншої сторони.
Російські ж «експерти» все це можуть провести за два тижні, а коли «треба», то й за тиждень, а результат відомий уже до «референдуму»! Саме це є доказом нецивілізованої поведінки кремлівських ляльководів, яка більше асоціюється з нападами монголів у середньовіччі або сучасних бойовиків «Аль-Кайди» чи «Талібану».
Кремлівські керівники вимагають зміни державного устрою не в себе, а в сусіда! Це більше схоже на те, коли би ви диктували своєму сусідові, як він має жити, які меблі купувати, що їсти, як поводитись із дружиною та дітьми. Отже, це – цілковито нецивілізовані методи, які свідчать про безвідповідальність російських керівників, котрі відкинули всі норми та правила міжнародного цивілізованого співжиття.
А можна ж було почати розмову зі сусідом цілковито мирно й цивілізовано. Росія має програму, підписану президентом, про надання допомоги тим, хто добровільно переселиться у РФ зі закордоння. Деякі області обіцяють таким добровольцям улаштування на роботу та допомогу із житлом! Цей указ президента РФ є чинним від 22 червня 2006-го.
Якщо Росії треба заселити простори, що лежать пусткою, то це було правильне рішення, і воно може допомогти «співвітчизникам», котрі за межами РФ не почуваються «вдома». Гадаю, таким «сепаратистам» мала би допомогти й Україна — фінансово та наданням безкоштовного транспорту. Бо із цього скористали б обидві держави: одна позбулася би сепаратистських ідей, а інша придбала б робочу силу зі закордонним досвідом!
Такі методи були задіяні й для мирного співіснування національностей у Німеччині. У 1980-х рр. Німеччина надавала фінансову допомогу туркам, котрі добровільно погоджувалися виїхати з цієї країни. Багато турків розпочало вдома нове життя, а в німці в себе отримали відчуття безпеки перед збільшенням кількості турецьких громадян у німецьких містах.
Німецька поведінка була цілковито цивілізованою, і турки повелися вдячно, бо залишилися друзями Німеччини, якій завдячують своїм добробутом уже на власній, турецькій, землі. Чи здатні на такий учинок сепаратисти, котрі з любові до Росії вбивають людей і вдаються до тероризму?
Думаю, що такий учинок був би гідним і для тих, хто в Україні почувається росіянином. Насамперед слід припинити фашистську антиукраїнську пропаґанду. Треба людям сказати правду, що Україна в нинішніх кордонах існувала вже тоді, коли Москви ще не було навіть на географічних мапах.
Безглузде та неграмотне твердження про один народ, про Новоросію, про спільне минуле є лише ширмою, за якою ховаються аґресори й справжні терористи. 8 травня у РФ набув чинності закон проти сепаратистів. І якщо російські сепаратисти в Україні хочуть залишитись живими, то повинні знати й закони РФ, до якої так прагнуть. Нецивілізовані вчинки терористів спрямовані не на вирішення, але на загострення проблем. Але чи здатна Москва взяти курс на цивілізовані відносини з Україною?

Йосиф Сірка

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply