Новини для українців всього свту

Wednesday, Jan. 27, 2021

Клаус демонструє неграмотність

Автор:

|

Вересень 18, 2014

|

Рубрика:

Клаус демонструє неграмотність

Вацлав Клаус

Ще не так давно Вацлав Клаус, колишній президент Чеської Республіки (ЧР), на міжнародному форумі, який організував його інститут, показав свою неосвіченість з історії Росії й України. Власне неуцтво він також підтвердив у інтерв’ю радіо Impuls. Дивує те, що цей політик-пенсіонер, котрий завжди відверто виступав проти Європейського Союзу (ЄС) і захоплювався Кремлем і його ідеями, знаходить шляхи до засобів масової інформації. Виглядає на те, що хтось дуже зацікавлений у його заявах.

Цей контраверсійний політик дуже нагадує російського Жириновського, що й дає підстави називати його не так Клаусом, як клоуном, котрий дозволяє собі відверто брехати. У своєму інтерв’ю п. Клаус охрестив Україну «штучним державоутворенням», яке підтримують ЄС та США. Отже, професійному брехунові таке можна було б пробачити, але тут ідеться про особу, яку й далі представляють як екс-президента, що надає йому певної ваги. У світі так заведено, що люди сподіваються від високопосадовців у державі не тільки людяности, а й розуму, знань, тому так неприємно слухати неграмотні антиукраїнські випади п. Клауса.
Така освічена особа, як Вацлав Клаус (він навчався в Італії та США), не повинна повторювати чужі побрехеньки. Всі держави є до певної міри штучними, бо і саме поняття «держава» виникло щойно у XV ст. в Італії.
Навіть неосвічені люди знають, що форми людського життя від племінного до державного змінювалися тисячоліттями, і закидати Україні відмінності між західною, східною, північною та південною її частинами є не тільки безглуздим «аргументом», але й наївною неграмотністю.
Єдність і цілісність нинішньої території України підтверджує тисячолітня культура та мова, що є отим фактом, якого не може заперечити жоден кремлівський ватажок чи його прислужник за межами нової російської імперії.
Що ж до «неодноманітності», яку закидає Україні екс-президент «неодноманітної» республіки, позаяк до ЧР входить і Моравія, яку приєднали до чеського королівства щойно і XI ст., то це — цілковитий абсурд. Згідно з «аргументами» п. Клауса проти української державності, зараз не могла б існувати жодна країна світу, бо в усіх є національні, расові чи релігійні відмінності, або вони вже належали до інших державоутворень як колонії, чи щось інше.
Дивує те, що п. Клаус не прирівняв донбаських і луганських сепаратистів і російських диверсантів до ромської (циганської) меншини в Чехії, з якою саме за його президентства у ЧР були значні проблеми. П. Клаус міг би помітити, що у ромської меншини в Чехії немає зброї, танків, ракет і відсутні кремлівські помічники та спонсори тероризму, без котрих не було б і проблем на сході України.
Стосовно неграмотного твердження п. Клауса про «неіснування» української держави в минулому змушений нагадати кремлівському поклонникові, що колишні «вожді світового пролетаріату» Ленін і Сталін визнавали Україну в її кордонах ще до народження Вацлава Клауса (1941). Ленін так «подбав» про Українську Народну Республіку (1918), що аж послав своє червоне військо, яке знищило першу у світі народну республіку, а Сталін уже Союзну Україну сплюндрував, заморивши нечуваним штучним голодом 10 млн. українців!
Про українську державність є безліч літератури, і п. Клаус міг щось почитати перед тим, як робити заяви про країну, якої він не знає. 2007-го він отримав із рук Путіна медаль Пушкіна — «за поширення російської культури». Відтоді екс-президент лише повторював кремлівську пропаґанду, яку навіть перевершив, коли заявив, що Російська Федерація (РФ) була «змушена» напасти на Україну.
Газета The Economist ще 2007 року назвала Вацлава Клауса «найщирішим прихильником Путіна за кордоном». Тому твердження п. Клауса, що, мовляв, Україна — «штучна держава», є лише повторенням слів Путіна, котрий майже те саме казав колишньому президентові США Бушеві.
Вацлаву Клаусу (а, можливо, і Путіну) не відомо, що Україна майже в тих самих кордонах, що й зараз, була засновником ООН 1945-го, коли йому було всього чотири роки! А про УНР, Козацьку Республіку, Київську Русь, то вже й не згадуватимемо, бо п. Клаус — економіст, а в історії, навіть у чеській, він небагато тямить.
Слід зауважити те, що інтерв’ю з цим чеським антиукраїнцем запланували на час, коли у Мінську домовилися про припинення боїв між РФ із її бойовиками в Україні. Дуже можливо, що екс-президент хотів «допомогти» терористам, котрі прибули в Україну з іншої держави, щоб тут займатися диверсіями. Зрештою, саме російська фірма спонсорувала видання книги п. Клауса, тож це слід якось «відпрацювати».
Інтерв’ю чеського екс-очільника зайвий раз доводить, що російські пропаґандисти вже не покладаються на власні сили й організують допомогу своїх підбрехачів у світі. Російським каналам англійською й іншими мовами, через які Кремль ширить брехню про українську Революцію гідності, Антитерористичну операцію та замовчує неоголошену війну РФ в Україні, вже перестають вірити.
Але й тут у Кремля невеликий вибір, бо випав на Вацлава Клауса, відомого своїм негативним ставленням до ЄС, до НАТО. Він уник народного гніву лише через широку амністію. Саме завдяки його підписові під амністією, за два місяці до закінчення президентського терміну, було звільнено у ЧР 6318 в’язнів, серед котрих було багато тих, як підозрювала опозиція, хто був корупціонером і допомагав п. Клаусові у його політичній боротьбі.
Подання народної петиції з 64 тис. підписами до Конституційного суду ЧР, щоби судити Вацлава Клауса за державну зраду та порушення Конституції, не дало очікуваного результату, бо п. Клаус має багатий досвід, як викручуватися з різних ситуацій, що він вміло робить і своєю антиукраїнською пропаґандою.
Вацлав Клаус навчався 1969-го в США в той час, коли на Захід випускали лише вірних режимові. На звинувачення в Інтернеті щодо його комуністичного минулого та служби Москві він не відреагував. Ставши на службу Кремлеві своєю антиукраїнською пропаґандою, п. Клаус лише посилює підозри, що діє він не в інтересах ЧР, президентом якої він був. Зрештою, чому економіст, банковий працівник удається до історії, якої не знає, і плутає поняття держави, імперії, справедливості, жертви тощо?

Йосиф Сірка

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply