Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Tuesday, Dec. 11, 2018

Історичний досвід російських пропаґандистів

Автор:

|

Липень 07, 2016

|

Рубрика:

Історичний досвід російських пропаґандистів
Дмитро Кисельов

Дмитро Кисельов

Нещодавно українська служба Бі-бі-сі поширила інформацію: «Савченко вперше виступила в ПАРЄ». Із незрозумілих причин ввтор чомусь вирішив доповнити цю інформацію так: «У Росії Савченко звинуватили у причетності до вбивства двох журналістів на Донбасі та засудили до 22 років ув’язнення. Згодом Путін помилував її. ПАРЄ від початку судового процесу вимагала її звільнення. Росія послідовно заперечує причетність до конфлікту на Донбасі».
Що ж автор «новини» хотів повідомити: що Савченко нарешті виконує обов’язки депутата в Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ), чи що її засудили на 22 роки? Коли б автор повідомив, що її незаконно викрали з України, фальшиво звинуватили у вбивстві, яке вона не могла скоїти, бо на час смерті журналістів вже була в руках бойовиків, то це б мало якийсь сенс. Збрехав автор «новини» і про «помилування» Савченко Путіним, бо кожен знає, що її обміняли на двох російських офіцерів.
Та не тільки українська редакція Бі-бі-сі відзначилася здатністю подавати новини, чи інформацію так, щоб вона викликала сумнів. Стів Розенберг, інший працівник цієї агенції, «ухитрився» навіть надати слово Дмитрові Кисельову, провідному російському пропаґандистові. Інтерв’ю чомусь оприлюднила й українська редакція Бі-бі-сі, а англійською передали його в день референдуму у Великій Британії.
Пан Розенберґ записав це інтерв’ю на форумі у Москві. Захід приурочили ювілею «Радянського інформбюро», яке було створене 1941-го. Це інформаційно-пропаґандистське відомство є пращуром теперішнього РІА «Новости», яке входить до складу очолюваної Кисельовим медіа-групи «Россия сегодня». Вже саме визначення Кисельовим мети заходу — інформаційне забезпечення однополюсного світу, тобто, американського домінування у світі — вказує на антиамеринську мету цього збіговиська.
Не буду вдаватися до оцінки кваліфікації Розенберґа, але вже те, що він узяв участь в організованому Москвою форумі «Нова епоха журналістики: прощання з мейстрімом» дозволяє сумніватися в щирості кореспондента. Надання слова головному пропаґандистові РФ та його переклад іншими мовами свідчить про сплановану акцію.
В очі кидається той факт, що інтерв’ю побудоване так, аби Кисельов міг винуватити США, брехати, що Велика Британія втратила суверенітет. А твердження «Tому ми зараз бачимо багато людей, наших колег, котрі, природно, виступають проти нього (мейнстріму. — Авт.), які, як і РФ, виступають за багатополюсний, різнобарвний світ, де Японія — японська, Англія — англійська, Китай — китайський, а Греція — грецька». Як він уміє перекручувати правду!
Можливо, що Кисельов дає право японцям, китайцям, грекам та англійцям бути самими собою лише тому, що вони далеко і він усвідомлює, що їх «рускім міром» не заманеш. А от сусіди РФ — українці, білоруси, литовці, латиші, естонці, фіни й інші — можуть обійтися і без самостійності. Чи не тому РФ загарбала український Крим та окупувала схід України? Чи не тому Росія накопичує військові сили на своїх західних кордонах, щоб Україна не могла стати українською, Білорусь — білоруською, а Литва — литовською, що Кремль хоче бачити їх російськими?
Неріюс Малюкевічус, викладач Вільнюського університету, вважає, що одним із ключових моментів інтерв’ю Кисельова є спроба реабілітувати саме поняття пропаґанди, мовляв, це нормально для особи, яка себе позиціонує як журналіст. Інший момент, на який звертає увагу дослідник, є критична оцінка політики Британії та вже згаданий референдум.
Певна річ, ми можемо лише припускати, що це був підступний задум найвідомішого російського пропаґандиста «одним помахом руки вбити три мухи» — розкритикувати політику Об’єднаного Королівства в день самого референдуму, «потрясти» Європейським Союзом і звинуватити США в «усіх земних гріхах».
Експерт влучно зауважив, що кремлівські медіа просто використовують західні свободи та західну медіаситуацію. Це — не альтернативний погляд, а просте використинання цих стандартів у своїх цілях.
Слова литовця підтверджують і виступи Путіна на Економічному форумі в Петербурзі, використання «форуму журналістів», інтерв’ю російських пропаґандистів, навіть подяка Путіна депутатам Думи за анексію Криму.
Кисельов і Путін — працівники однієї пропаґандистської кухні, тому можна було очікувати, що працівники Бі-бі-сі будуть дотримуватися принципів подачі правдивої інформації, а не пропаґанди. Слід би журналістам дотримуватися думки Сергія Грабовського, викладену в газеті «День», «Час зупинити Путіна — раз і назавжди»: Путін не зміг би протриматися без брехливої пропаґандистської аґентури, керівником якої є Кисельов. Тому зупиняти потрібно всю російську брехню, якою під виглядом форумів, конференцій та інших акцій пропаґандисти годують цілий світ.

Йосиф Сірка

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...