Новини для українців всього свту

Wednesday, Nov. 25, 2020

І знову «трійка» — проти України…

Автор:

|

Серпень 27, 2015

|

Рубрика:

І знову «трійка» — проти України…

Франк-Вальтер Штайнмаєр

Із російської окупації України історикам запам’яталися так звані трійки, які в 1937-1938 рр., мов на конвеєрі, засуджували українських патріотів до страти, чи багаторічного ув’язнення. 31 липня 1937-го голова НКВС Микола Єжов підписав наказ НКВС № 00447 «Стосовно операції з репресування колишніх куркулів, карних злочинців та інших антирадянських елементів», в якому визначалося завдання розгрому «антирадянських елементів» і склад «оперативних трійок» із прискореного розгляду подібних справ. Цей наказ був схвалений на пленумі ЦК ВКП(б). До складу трійки зазвичай входили: голова — місцевий начальник НКВС, члени — місцеві прокурор і перший секретар обласного, краєвого або республіканського комітету ВКП(б). Для кожного реґіону СРСР встановлювалися ліміти з «першої категорії» (розстріл), і «другої категорії» (заслання в табір на термін від восьми до десяти років). Таким чином на 80 % була винищена українська інтеліґенція, а українських підприємців і заможних селян було ліквідовано цілком.

«Дипломатична порада»
І зараз вже незалежна Україна знову має справу з такою «трійкою», але цього разу не з людьми, котрі засуджують, а з головами трьох держав. Франк-Вальтер Штайнмаєр, міністр закордонних справ Федеративної Республіки Німеччини (ФРН), — один із трійки «Російська Федерація (РФ), Франція, ФРН» — у своєму інтерв’ю газеті Bild, приголомшив і українських посадовців, котрі не зуміли щзвидко відреаґувати на його «дипломатичну пораду». Німецький міністр закликав «посадити за стіл перемовин представників офіційного Києва, проросійських сепаратистів і представників Організації з безпеки та співпраці в Європі (ОБСЄ)». З його «пропозиції» можна зробити висновок, що п. Штайнмаєр, мабуть, консультувався перед інтерв’ю зі своїм другом і другом Путіна Герхардом Шредером, екс-канцлером ФРН, а не з теперішнім канцлером Анґелою Меркель.
Пригадаємо, що у 1970-1990-х рр. у Німеччині існувала терористична організація Rothe Armee Fraktion (RAF), яка здійснила 34 атентати, з яких найвідомішим було вбивство 1977-го С. Бубака, генерального прокурора ФРН. На конті терористів були й убивства голови Dresdner Bank J. Ponto, Deutsche Bank A. Herrhausen, менеджер Simens K. H. Beckurts і спроба вбити головнокомандувача НАТО A. Haig. Із 1970-го по 1990 рік кількість членів RAF становила 60-80 осіб, завдавали вони багато шкоди не тільки вбивствами, але економічно. Звісно, п. Штайнмаєр тоді був ще молодим, але, мабуть, пам’ятає, що нікому з німецьких політиків не спало навіть на гадку сідати за один стіл для перемовин із терористами. Дивує, що німецький дипломат вдався до такої «поради» Українi.

Мінська угода не працює
Дотепер із Мінської угоди, укладеною між «трійкою» ФРН, РФ, Францією й Україною, виконується хіба що «систематичний моніторинґ», який не має жодного впливу на порушення угоди терористами й їхніми безпосердніми керівниками з Кремля.
У час, коли Путін демонструє своє презирство до всього світу, до міжнародного права, до респекту міжнародних кордонів, до Статуту Організації Об’єднаних Націй, такий заклик п. Штайнмаєра насторожує. Може, сааме його «порада» і спонукала Путіна до відвідин окупованої території українського півострова Крим. Маячна Путіна про «один народ» росіян та українців, свідчить про те, що він — поважно «хворий на голову», як кажуть закарпатці.
Ідея нового польського президента Анджея Дуди про потребу нового формату перемовної групи щодо гібридної війни РФ проти України саме зараз дуже актуальна і дуже потрібна для вирішення проблеми.
ФРН і Франція ніколи не були тими, хто допомагав Україні в її біді зі зовнішніми ворогами. Тепер, коли в Німеччині великий капітал тисне на свій уряд задля послаблення санкцій, а преса підозрює німецький банк у відмиванні російських грошей, французькі «ліві» депутати порушують санкції й їздять в окупований Крим, де їх Москва видає за європейську делегацію, то з’являються сумніви щодо щирості та справедливості цих «ґарантів» Мінської угоди.

Україна + ЄС, США, НАТО і Польща
Уже з самого початку було дивно, чому ФРН і Франція? Чому не Європейський Союз (ЄС), яким вони так «пишаються»? Дивує, що п. Штайнмаєр не звернувся до Москви і не запропонував Кремлю заборонити своїм «підлеглим» стріляти зі забороненої зброї та порушувати домовленості. Хіба він не бачить, що терористи все перевернули догори дриґом: під угодою про припинення вогню вони розуміють — стріляй із гармат, танків, ракетних установок, а під демілітаризацією — капітуляцію України?
Так і постає щоденна картина: «за останню добу загинули стільки-то, пораненими було стілько-то, бандити стріляли зі забороненої зброї 150-170 разів, обстрілювали населені пункти» тощо. І таких бандитів п. Штайнмаєр «пропонує» на роль перемовників! Цікаво було б знати, чи й п. Меркель була поінформована про «ініціативу» свого коаліціанта?
Україна має підтримати ініціативу польського президента, бо Польща вже показала, що вона є найкращим приятелем України і вона безпосередньо зацікавлена в тому, щоб в Україні був відновлений мир і щоб була відновлена її територіальна цілісність. Тому слід подумати над новим форматом перемовин із окупантом та аґресором, а не його бандою, і замість сумнозвісної «трійки» створити формат Україна + ЄС, США, НАТО і, обов’язково, Польща, бо саме вона знає, як домогтися миру та спокою в Україні.

Йосиф Сірка

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply