Новини для українців всього свту

Wednesday, Jan. 20, 2021

Хто впливає на ВО «Свобода»?

Автор:

|

Січень 23, 2014

|

Рубрика:

Хто впливає на ВО «Свобода»?

Початки декларативної програми Всеукраїнського об’єднання (ВО) викликали у багатьох симпатії. Останнім часом деякі дії та заяви кількох діячів цієї політичної сили в Україні породжують більше запитань, аніж розуміння. Саме останній марш із факелами з нагоди 105-ї річниці від дня народження Степана Бандери вулицями Києва є найменш зрозумілим. І найбільшим сумнівом щодо мети цього маршу є його проведення.

Факели та демонстрація гасел згаданого маршу ніяк не відповідають революційному духові Степана Бандери. Зрештою, Бандера та його партія були не так пропаґандистами, як борцями за Україну. Тому вони застосовували й убивства ворогів України, українського народу, за що були судженими та покараними.
Досі в Україні лише обмежена кількість людей знає правду про родину Бандери. Саме ця родина – із греко-католицьким священиком і його синами й доньками — є праобразом терпінь України. Одних нищили большевики, інших – нацисти, а декого — польські націоналісти.
Іншими словами, більшість громадян України знає про Бандеру лише завдяки антиукраїнській комуністичній пропаґанді. Коли би партія, яка себе проголошує мовби наслідницею Степана Бандери, на десятках тисяч листівок подала коротку інформацію про нього та поширила її серед населення (зокрема, у центральних і східних областях), то це було би найкращим відзначенням 105-річчя від дня його народження. Саме завдяки такій інформації, а не чужим духові бандерівців факелам, могла партія «Свобода» додати собі симпатій і визнання.
Запозичені гасла та демонстрація чужих символів є доказом того, що хтось дуже вправно керує «свободівцями», котрими, виявляється, легко маніпулювати. У цьому сенсі й голова партії Олег Тягнибок і дуже активна депутатка Ірина Фаріон мали би дотримуватися народної мудрості: десять разів відміряй, а один раз – відріж. Запальним активістам із ВО «Свобода» не завадило би звертати більше уваги на конкретні вчинки, аніж на показові та декларативні дії.
Незважаючи на те, що п. Фаріон у статті «З нагоди іменин: національна ідея від Степана Бандери» (УП, 9.1.14 р.) виклала ідейну лінію Бандери про створення національної держави, на практиці вона неидотримується поглядів Бандери. Націоналізм Бандери полягав у патріотизмі до свого народу, у боротьбі за його волю. Бандера не побоявся навіть фашистського режиму в Україні й відстоював інтереси свого народу, а за це потрапив у концентраційний табір.
Коли порівняти становище Бандери за часів совєтської, а потім німецької окупації зі становищем ВО «Свобода», то побачимо й різницю між «революційним романтиком» Бандерою та, скажімо, «націоналісткою» Фаріон. Сам термін «націоналізм» саме в Україні був спотворений комуністичною пропаґандою. Якщо «Свобода» хотіла продовжити ідейну боротьбу Бандери за Україну, то слід було починати у ХХІ ст. зі зміни назви на організацію патріотів.
Що патріот є націоналістом, то це – відома істина, але не всякий націоналіст є патріотом у очах комуністичних вихованців. Щоправда, український націоналізм завжди був «буржуазним», тому й убивство націоналістичних провідників Коновальця, Бандери, Ребета й інших комуністичні ідеологи пояснювали ворожістю «буржуазного націоналізму» до українців. Українська нація стала єдиною у світі «буржуазною» нацією без буржуазії!
Оскільки «свободівці» мають цілковито іншу позицію, можливості, порівняно з бандерівцями під Польщею чи під совєтською окупацією, то й методи боротьби за національну державу змінилися. Навіть вороги української державності змінили лексику: заміть «буржуазних націоналістів» у них зараз фігурують «фашисти». І саме тут слід сказати, що, з огляду на нерозважні вчинки, дехто в партії «Свобода» не вийшов із совка, хоча й декларує свою ідеологія як антисовкову.
Дивує те, що на протести проти Дмитра Табачника ніхто не міг зібрати 15 тис. осіб, а на ходу зі смолоскипами їх зібрати вдалося. За ті гроші, що пішли на смолоскипи, могли бути видані сотні тисяч листівок, які би багато для кого пролили світло на Степана Бандеру, котрий недаремно й посмертно став Героєм України.
Саме в дні, коли на Майдані рекордна кількість українців заспівала національний гімн, багато зі світових медіа, зокрема тих, що акредитовані в Москві, проґавило це видовище, зате вони звернули увагу на смолоскипи, які пам’ятають із доби нацизму в Німеччині. Отож, так говорити про Бандеру та його ідеї – нагадує людей, які згадують Біблію та християнську віру, а самі залишаються атеїстами!

Йосиф Сірка

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply