Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Tuesday, Dec. 11, 2018

Хто керує дезінформацією Бі-бі-сі?

Автор:

|

Липень 21, 2016

|

Рубрика:

Хто керує дезінформацією Бі-бі-сі?

На місці авіакатастрофи

В Українській службі Бі-бі-сі 17 липня ц. р. вийшов матеріал Святослава Хоменка «Катастрофа МН 17: два роки розслідувань». Коли б у пресі не з’являлися інші публікації про цей терористичний акт російсько-терористичних військ, то, може б, і «закручені» міркування п. Хоменка можна було б визнати правдивою. Але справа в тому, що це — вже друга інформація на сайті Бі-бі-сі впродовж тижня, яка подає саме російську версію про збиття малайзійського літака українцями.
Святослав Хоменко чомусь згадує російську дурню про збиття цивільного літака українським воєнним літаком, хоча вже давно доведено, що це — неправда. Потім російське твердження про те, що ракета, яка спричинила катастрофу, була випущена з українського «Бука». Потім звинувачує Україну, мовляв, трагедія сталася над її територією, і лиш наприкінці автор натякає, що за все відповідав Гіркін-Стрелков, тодішній керівник російських терористів на сході України.
Автор навіть одним реченням не згадав про докази, що це була саме російська ракета та російські солдати її запустили. Про це, зокрема розповіло радіо «Свобода» 16 липня ц. р., подавши переконливі арґументи та докази в матеріалі Ксенії Кирилової. Вона не намагається заплутати читача вигадками російської пропаґанди, а подає конкретні факти та докази авторитетних фахівців, що в катастрофі малайзійського літака, на борту якого було 298 осіб, в т. ч. них 80 дітей, винні росіяни.
Авторка цитує військового експерта, генерала Ігоря Романенка, котрий сказав, що результати розслідування траґедії не залишають сумніву: літак був збитий російськими військовими і з російської зброї. «Встановлено, що літак збили не просто комплексом «Бук», а ракетою з «Бук-М1-2». Це принципово важливо, бо такий комплекс Російська Федерація (РФ) випустила 1998 року, і в Україні їх немає і ніколи не було. Нідерландці зумисне купили бойову частину від такої ракети. Вона має таке ж маркування, що і радянські «Бук-М1», але у радянських його розміри — менші, до того ж, відрізняється її хімічний склад. Таким чином рештки ракети, які знайшли на місці трагедії, чітко збігаються з характеристиками саме російської «Бук-М1-2».
Не менш цікаве і те, про що п. Хоменко чомусь замовчує: «За словами військового експерта, встановлено також склад 53-ї ракетної бригади Збройних сил РФ і відомі прізвища складу екіпажу того самого «Бука». Правда, Москва ретельно замітає сліди — військові, котрі «засвітилися», відіслані на Далекий Схід, і навіть ті, хто вчився з цими офіцерами, не можуть їх знайти».
Дивує, що така солідна корпорація, якою є Бі-бі-сі, досі «не помітила», що хтось у редакції, або поза її стінами, зацікавлений вводити людей в оману через перекручування інформації. Можливо, що вказівки оприлюднювати такі «інформації», як матеріал п. Хоменка, дає хтось інший, а не роботодавець. Та відповідальність за достовірність публікацій все одно лягає на роботодавця.
Не знаю, чому так вчинив п. Хоменко, але інформування читача має базуватися на доведених фактах, а не на доведеній брехні. Так ще можливо впливати на непоінформованого російського читача, котрого РФ «ізолювала» від правди своїм ветом у Раді Безпеки Організації Об’єднаних Націй, що є логічним доказом того, хто саме боїться відповідальності за скоєний злочин. Звинуватити можна лише Гіркіна-Стрелкова, але це не зніме відповідальності з кремлівського керівництва.

Йосиф Сірка

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...