Новини для українців всього свту

Thursday, Oct. 29, 2020

Хто керує дезінформацією Бі-бі-сі?

Автор:

|

Лютий 23, 2017

|

Рубрика:

Хто керує дезінформацією Бі-бі-сі?

Українська служба Бі-бі-сі опублікувала статтю Святослава Хоменка «Катастрофа МН17: два роки розслідувань». Коли б у пресі не з’являлися інші доказові матеріали про цю терористичну акцію російських ракетних спеціалістів, то, може, і «закручена» інформація п. Хоменка не викликана запитань. Але це вже була друга інформація на сайті Бі-бі-сі впродовж тижня, яка чомусь подає саме російську версію збиття малайзійського лайнера українцями.
Автор чомусь згадує російське твердження про збиття цивільного літака українським воєнним літаком, хоча вже давно доведено, що це блуд. Потім російське твердження про те, що це ракета з українського «Бука» спричинила катастрофу, потім звинувачення проти України, що це сталося над її територією, а наприкінці п. Хоменко натякає, що за все відповідав російський терорист Гіркін-Стрелков.
Та дописувач навіть одним реченням не згадав, що існують докази, що це була російська ракета і російські солдати її запускали. Саме це можна знайти на сторінках «Радіо Свободи», помістила з цього приводу дуже вичерпні аргументи та докази в матеріалі Ксенії Кирилової. Авторка не намагається заплутати читача вигадками російської пропаганди, а подає конкретні факти та докази фахівців, котрі не мають сумніву, що катастрофу малайзійського літака, на борту якого було 298 осіб, серед них 80 дітей, спричинили російські ракетні війська.
Ксенія Кириленко цитує російського (!) генерала Ігоря Романенка, котрий сказав, що результати розслідування трагедії не залишають сумніву, що літак був збитий російськими військовими і з російської зброї. «Встановлено, що літак збили не просто комплексом «Бук-М1», а ракетою з «Бук-М1-2». Це важливо, адже цей комплекс був випущений Російською Федерацією (РФ) 1998 року, і в Україні його немає і ніколи не було. Нідерландці спеціально закупили бойову частину від цієї ракети. Вона має таке ж маркування, як і радянські «Бук-М1», але у радянських його розміри, до того ж, відрізняється хімічний склад. Таким чином рештки ракети, які знайшли на місці трагедії, чітко збігаються саме з характеристиками російської «Бук-М1-2».
Не менш цікаве і те, про що п. Хоменко чомусь навіть не згадує: «За словами військового експерта, на цей момент встановлено також склад 53-ої ракетної бригади Збройних сил РФ і за прізвищами відомий склад екіпажу того самого «Бука». Щоправда, Москва ретельно замітає сліди: військові, котрі «засвітилися», були відіслані на Далекий Схід, і навіть ті, хто навчався з цими офіцерами, не можуть їх знайти».
Дивує, що така поважна інформаційна установа, якою є Бі-бі-сі, досі «не_помітила», що хтось у редакції, чи поза її стінами, зацікавлений вводити людей в оману через крутійство з інформацією. Дуже можливо, що «вказівки» для таких «інформацій» дає хтось інший, а не роботодавець. Відповідальність за інформацію лягає на плечі роботодавця, інакше складається враження, що дехто керується старим жартом із часів небіжчика СРСР, коли про змагання між соціалістичними та капіталістичними легкоатлетами (їх було двоє) повідомляли: «Нью-Йорк Таймз» — на змаганнях між капіталістичними та соціалістичними легкоатлетами представник США фінішував першим, а представник СРСР останнім, що є свідченням переваги капіталізму над соціалізмом; а газета «Правда» — на змаганнях між капіталістичними та соціалістичними легкоатлетами совєтські представники зайняли почесне друге місце, а представники США були передостанніми, що свідчить про перевагу соціалістичної системи.
Не знаю, яка «система» керувала п. Хоменком, але спроба поінформувати читача повинна базуватися на досягнутих і доведених фактах, а не на вже доведених пропагандистських вигадках. Вони ще можуть впливати на непоінформованого російського читача, якого РФ «ізолювала» від правди своїм вето в Раді Безпеки ООН, яке й є логічним доказом того, хто боїться відповідальності за скоєний злочин. Звинуватити Гіркіна-Стрелкова, але це не зніме відповідальності з кремлівського керівництва.

***
Ця стаття була оприлюднена сім місяців. Тоді наближався термін, коли чекали результатів Міжнародної комісії, щодо розслідувань збиття малайзійського літака МН17. Про збиття літака російською ракетою тепер уже ніхто не сумнівається.
16 лютого ц. р. були оприлюднені розслідування агенції Bellingcat, яке з точністю повідомляє не тільки коли перевезли ракету «Бук» із РФ в Україну, але й оприлюднили ім’я російського генерала Сергія Дубинського, котрий керував цією операцією.
Дуже детальний звіт про це помістило на своєму сайті «Радіо Свобода». І того ж дня Бі-бі-сі опублікувало редакційну статтю «Катастрофа МН17: «Хмурий» із доповіді Bellingcat заперечує причетність». Зверніть увагу на початок заголовка зараз і сім місяців тому. Автор не тільки залишив початок старої назви, але й використовує ту саму маніпуляцію різних російських тверджень.
Стаття не вдавалася до пояснень, що саме було в доповіді Bellingcat, але встигла вже у заголовку підкреслити, що «Хмурий» заперечує, хоч читачеві автор навіть не пояснив, хто ж такий отой «Хмурий». Звісно, що автор статті (без підпису) знову озвучив кремлівські «теорії» щодо катастрофи, які, певна річ, звинувачують Україну. Складається враження, що автор — той самий, що і сім місяців тому. Можна лише дивуватися, куди дивиться Міністерство інформації України, коли на її очах така відома у світі радіокорпорація, як Бі-бі-сі, займається брехливою пропагандою!
Я того ж дня звернувся до Бі-бі-сі з протестом щодо фейкової статті, але відповіді так і не дочекався. Тому знову задаю запитання: хто керує дезінформацією Бі-бі-сі? Може, хтось хоче надати американському президентові причину звинуватити і Бі-бі-сі у брехні? Хоч, якщо взяти до уваги статті цієї корпорації про катастрофу літака рейсу МН17, можна стверджувати, що американський президент не помилився б.
Згадані статті на Бі-бі-сі про катастрофу малайзійського літака є сумним доказом підступної гібридної діяльності Кремля. Вони переконливо вказують на те, що гібридна агентура Кремля пустила коріння навіть у такій поважній корпорації, як Бі-бі-сі.

Йосиф Сірка

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply