Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 22, 2018

До уваги україно-американських прихильників Трампа: «видатні» цитати республіканського кандидата

Автор:

|

Вересень 15, 2016

|

Рубрика:

До уваги україно-американських прихильників Трампа: «видатні» цитати республіканського кандидата
Дональд Трамп

Дональд Трамп

Відповідно до того, як президентські вибори наближаються, практично в усіх на гадці, хто ж буде наступним президентом США. При чому, про це думають не тільки в Сполучених Штатах, а й у всьому світі. Ці вибори є не меншим предметом великого зацікавлення та занепокоєння і в самій Україні. Маючи це на увазі, подаю ряд цитат Дональда Трампа за останні два місяці, що стосуються України та Російської Федерації (РФ).
27 липня ц. р. на прес-конференції п. Трамп прокоментував правдоподібний злам російськими гакерами електронної пошти Національного комітету Демократичної партії: «Росіє, якщо ви слухаєте, сподіваюся, що ви в змозі знайти 30 тис. повідомлень електронної пошти, які відсутні».
31 липня у програмі «На цьому тижні» з Джорджем Стефенопулосом на запитання ведучого, чому п. Трамп пом’якшив платформу Республіканської партії щодо України видаленням пункту про надання летальної зброї для України, той відповів: «Він (Путін. — Aвт.) не збирається в Україну, ок, тільки так, щоб ви зрозуміли… Ви можете помітити це собі, можете зазначити це собі. Ви можете взяти це собі куди захочете».
Що стосується російської анексії Криму, мільярдер зазначив: «Я буду дивитися на це. Але, знаєте, народ Криму, з того, що я чув, вважав за краще бути з РФ, ніж там, де вони були. І ви маєте дивитися на це також».
7 вересня під час інтерв’ю з Меттом Лауером на кораблі USS Intrepid п. Tрамп похвалив Путіна: «Ну, він справді має рейтинґ підтримки 82 %, відповідно до різних соціологічних центрів, деякі з них, до речі, працюють прямо тут».
«Якщо він (Путін. — Aвт.) каже чудові речі про мене, я збираюся казати чудові речі про нього. Я вже сказав, що він насправді — дуже сильний лідер. Маю на увазі, ви можете сказати ок, хіба це не страшна річ — людина має дуже сильний контроль над країною».
Ці цитати не вирвані з контексту. Вони не були відредаговані або пояснені кандидатом чи його командою і, насправді, Дональд Трамп має більше, ніж кілька випадків, що підтверджують таку позицію. Він часто хвалиться, що Путін назвав його блискучим, хоча російське слово, яке використав Путін, «яркій», найкраще перекладається як яскравий.
Гіларі Клінтон же заявила: «Це поза всякою уявою, щоб мати кандидата на пост президента, котрий вихваляє російського диктатора, такого як Путін».
Трампове перекручування, а потім втішання тим, що Путін назвав його ніби «генієм», трактується декотрими, як те, що кандидат просто діє, як дитина чи блазень. Дональд Трамп може бути і одним, і другим. Крім цього, він є примітивним промовцем, не дуже добре освіченим і має багато інших недоліків. Проте тому, що він є реальним кандидатом на пост президента Сполучених Штатів від Республіканської партії, він — надзвичайно небезпечний.
Дуже авторитетний консервативний оглядач і коментатор Джордж Вілл після розмови п. Трампа з п. Стефанопулосом написав у часописі The Washington Post під заголовком «Поверховість Трампа біжить глибоко» таке: «Те, що сказав Вінстон Черчілль про супротивника — «Він говорив без папірця і майже без сенсу» — можна сказати про Дональда Трампа, але це може бути несправедливо стосовно нього. Його виступи, звісно, синтаксична навчальна катастрофа, але таким може бути спосіб його шаленства. Він рідко закінчує речення («Повір мені!» не береться до уваги), але, можливо, він не легковажний, хоч так успішно примудряється це показувати. Може, він насправді хитрий шахрай, спритний у гонитві за імунітетом через безліч помилок».
Чи висловлювання п. Трампа є справжніми чи надуманими, чи є він президентський матеріал, а чи клоун? За моєї пам’яті ще ніколи не було кандидата на пост президента Сполучених Штатів більш проросійського і більш антиукраїнського. Крім того, ніколи ставки не були такими високими для української демократії та незалежності. Незалежно від того, що пересічний українсько-американський консерватор відчуває стосовно до Гіларі з її багатьма недоліками, фактор «не люблю» має збліднути, зіткнувшись із жахливою альтернативою в особі п. Трампа.
Подумайте про це, а потім голосуйте по своїй совісті або не голосуйте взагалі, якщо справді не можете змусити себе голосувати за п. Клінтон. Якщо ж голосуєте за п. Трампа, то, мабуть, також можете голосувати і за Путіна, і за загибель вільної та незалежної України. Україна не може дати собі раду з російським ворогом сама! Можливо, що почуття власної провини буде переконливішим: тому згадайте мільйони українців, котрі загинули через іноземне, і, зокрема, російське поневолення. Немає значення, чи буде президент Трамп добровільним співучасником знищення України чи просто корисним ідіотом, результат буде таким же.

Аскольд Лозинський

 

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...