Новини для українців всього свту

Monday, Jul. 6, 2020

Чи будуть колись карати за неграмотність?

Автор:

|

Грудень 11, 2014

|

Рубрика:

Чи будуть колись карати за неграмотність?
Відео «Путін – розпалювач війни» яке за тиждень переглянуло більш як 700 тис. осіб, було тимчасово заблоковане на каналі "Брехня путінського режиму" на вимогу лідера російського руху "Суть часу" Сергія Кургіняна нібито через порушення закону про авторське право

Відео «Путін – розпалювач війни» яке за тиждень переглянуло більш як 700 тис. осіб, було тимчасово заблоковане на каналі “Брехня путінського режиму” на вимогу лідера російського руху “Суть часу” Сергія Кургіняна нібито через порушення закону про авторське право

У часи, коли людина може знайти будь-яку інформацію? не відходячи від столу з комп’ютером, непоінформованість стає злочином. Зокрема, коли читача чи глядача годують брехнею, яку видають за «чисту монету». Ідеться не тільки про кремлівські медіа, бо від них вже годі сподіватись правди. Мова — про президентів, міністрів, високих посадовців і політиків, котрі цілком відверто демонструють свою неграмотність у тій чи іншій галузі науки, зокрема в історії.

Як говоримо про неграмотне населення, то намагаємося переконати співрозмовників, у тому що саме неграмотність є причиною бідності людей, котрі не мають змоги навіть прогодувати родину. У світі досі існують організації, що займаються ліквідацією неграмотності.
Нещодавні висловлювання словацького прем’єра Роберта Фіца про начебто визнану справу анексії Криму, Путіна — про виправдання окупації Криму російським військом, і цілковито безглузді та неграмотні пояснення шефа російської дипломатії Лаврова про «негативні гарантії» та «державний переворот» указують на абсолютну неграмотність цих державних осіб.
Якщо висловлюються неграмотні політики, то про них кажуть: вони не знають, що говорять. Якщо ж неграмотно висловлюється президент, голова чи міністр уряду, то наголошується на їх некомпетентностя. Коли ж неграмотність політиків шкодить не тільки людям, але й загрожує світовому порядку, то це вже стає злочином ґлобального масштабу.
У своєму виступі перед Думою Путін не міг сказати, що Крим — такий самий російський, як і Калінінградська область або Курильські острови, бо тоді би в нього запитали: а що ж Східна Пруссія чи Японія? Одним словом, коли князь Володимир приймав хрещення (на що посилається Путін), то не існувало навіть Московського князівства, яке виникло лишень через 200 років після цього, а Московська держава почала формуватися ще протягом двох наступних століть. І саме це князівство розрослося до імперії, яку Путін намагається відновити.
Історична неграмотність російського президента стала для нього причиною не тільки окупації й анексії території «братської» країни. Шведський дипломат Карл Більдт одразу висміяв Путіна: мовляв, той виправдовує окупацію Криму шлюбом між грецькою принцесою (сестрою грецького імператора) та скандинавським варягом Володимиром!
Добре, що знання Путіна з історії починаються та закінчуються на Володимирові, котрий одружився з грекинею. А що було б із Європою, коли би Путін знав, що діти Ярослава Мудрого перебували в шлюбі з королями та принцами європейських країн, а донька Анна була королевою Франції? Може, добре, що Путін про це не знає, бо вже би давно напав на Францію, країни Західної Європи й анексував їх. Не вбереглись би і деякі прихильники Путіна в Угорщині, Німеччині (принци яких колись перебували у родинних зв’язках з руськими князями) й інших європейських держав, бо ж «кров людська — не водиця», коли вже вона проливалася за імперії й імперіями!
Можна згадати й Роксолану, кохану дружину султана, і тоді й Туреччину можна було б атакувати й анексувати, а там Греція вже сама піддасться, бо ж віддала свою принцесу за Володимира. Оце був би з Путіна «собіратель» неросійьких земель у Російську імперію!
Цілковито заплутався у поняттях «гарантії», «суверенітет», «державний переворот» і міністр закордонних справ Російської Федерації (РФ). Сергій Лавров нарешті визнав, що його країна підписала Будапештський меморандум, в якому разом із США та Францією зобов’язалася гарантувати суверенітет України!
Навіть старші школярі знають, що під суверенітетом будь-якої країни у світі розуміють її територіальну цілісність. Світ знає про заміни не тільки президентів, політиків, але й цілої політичної системи в найрізноманітніших країнах. Зміни відбувалися й відбуваються у різних державах через вибори, революції та військові перевороти, і завжди весь цивілізований світ дивися на них, як на внутрішні справи цих країн. Так воно було починаючи з французької революції 1792-1793 рр. і закінчуючи Революцією гідності 2014-го у Києві. Це було й залишається внутрішньою справою української держави, і не кремлівському урядові вирішувати, було це правильно чи ні.
Міністр Лавров цілковито заплутався у розумінні слова «гарантія», бо самої гарантії, підписаної в Будапешті 1994-го, він не заперечує, але згадує про якусь «негативну гарантію»! Того, як мала би виглядати «позитивна гарантія», п. Лавров не сказав. Дивує, що такий досвідчений дипломат так брутально сплутав «Божий дар із яєчнею»! Гарантія не може бути негативною чи позитивною. Гарантія має усіма мовами одне значення — суверенітет, у нашому випадку – України, а окупація, анексія, аґресія та збройне вторгнення є кричущим порушенням міжнародного права, руйнуванням всіх відомих міжнародних норм і порушенням людських прав!
Суверенітет — це недоторканність цілісності країни, а зміни в країні — її внутрішні справи. Але такі елементарні поняття, на жаль, відсутні в активі російського дипломата, котрий повинен знати, що саме гарантувала його країна іншій у Будапешті 1994 року.
Отже, коли людина – неграмотна, якщо не вміє читати, то мала би мовчати, бо вдавання, що вміє, призведе до абсурду, який і продемонстрували кремлівські керівники перед цілим світом. Одним словом, добрехалися!

Йосиф Сірка

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply