Новини для українців всього свту

Saturday, Oct. 31, 2020

Чому Україна має перепрошувати Польщу?

Автор:

|

Липень 18, 2013

|

Рубрика:

Чому Україна має перепрошувати Польщу?

Останніми тижнями в пресі відбувається дискусія на тему, чи повинна Україна просити вибачення в Польщі за події на Волині 1943 року. Знову проявляється рабська природа українського малороса, де він завжди мусить кланятися окупантам України. У минулому президент Кучма подарував Росії пам’ятник російському царю, який гнобив українців у ХІХ ст., а нинішній президент Янукович має намір перепросити Польщу за події на Волині. 

Очільники України повинні трохи почитати її історію й, може, тоді не будуть так підлабузнюватися чи-то до поляків, чи-то до росіян. Поки гаранти Конституції України підписуватимуть різні документи в цій справі, вони повинні нагадати польському президентові, що саме спричинило повстання Богдана Хмельницького, гайдамаків, УГА, УВО, ОУН і, нарешті, УПА. Ці всі події були відповіддю українського населення на звірства польської держави, а також польської Римо-католицької церкви. Українські збройні формації завжди виступали на українській етнічній території проти нестерпного свавілля й умов, створених поляками. І ніколи ці формації не виступали проти поляків на польській етнічній території!
У діалозі з Польщею нехай Віктор Янукович нагадає полякам, хто саме здирав шкіру із живих українців, хто посилав польських єзуїтів і відпускав корчми жидам (де на Великдень українці мусіли благати Зельмана, щоби відкрив їм церкву); хто заганяв невинних жінок і дітей до церков на Холмщині та «по-християнськи» їх живцем підпалював; хто провадив жахливу пацифікацію (усупереч Версальському договору); хто засилав українських патріотів до концтаборів.
Під час жалюгідної акції «Вісла», коли тисячі невинних українців було виселено з українських територій комуністичною Польщею, ні польський екзильний уряд у Лондоні, ні польська Римо-католицька церква ні разу не протестували! Замість просити вибачення в Польщі, Україна повинна домагатися, щоби всі поляки клянули на коліна й просили в Бога прощення за звірства, які вони чинили століттями над «братами-християнами»!
Ні від росіян, ні від поляків не можна сподіватися, щоби вони були прихильниками незалежної України; треба нарешті скинути зі себе комплекс меншовартості-малоросійства й твердо відстоювати українські національні позиції. Тоді Путін і Коморовський, а також сам український народ, будуть нарешті поважати та шанувати правдивого українського президента! Лише тоді «національна ідея спрацює» й можна буде позбутися порожньої балаканини: «Маємо, що маємо»!
А якщо Польща далі хоче мати пам’ятник «орлятам» у Львові (за те, що вбивали українців у Львові), то гарант Конституції України повинен домагатися, щоби поставили в Перемишлі пам’ятник загиблим бійцям за Україну — УПА. Також, якщо Україна погодилася мати польського кардинала у Львові (для 15 тис. поляків), то Польща повинна погодитися на українського кардинала в Перемишлі чи у Варшаві (для 300 тис. українців греко-католиків). Також із «вдячності», що президент України зафундував пам’ятник російському цареві (який гнобив українців) у Петербурзі, Україна повинна домагатися, щоби президент Путін поставив пам’ятник гетьманові Мазепі в Полтаві як виконання частини програми року Росії в Україні.
Потім, коли президент Янукович ознайомиться з історією України (щодо польських і російських проблем), також хай зиркне на маленькі балтійські держави, які не бояться сильних сусідів (колишніх окупантів) і не плазують перед ними, а твердо відстоюють свої державні інтереси.
Ще на кінець. Недавні опитування в Польщі виявили, що 55 % поляків далі мріють приєднати Львів і Вільнюс назад до Польщі. Бережімося вовків у овечих шкурах!

Богдан Боднарук

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply