Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Thursday, Oct. 18, 2018

А хто наглядатиме за керівником НАБ?

Автор:

|

Травень 07, 2015

|

Рубрика:

А хто наглядатиме за керівником НАБ?

Артем Ситник

Молодого 35-річного юриста Артема Ситника призначено директором Національного антикорупційного бюро (НАБ) України. Він — особа, мабуть, порядна, чесна та здібна, однак викликає зацікавлення не тільки через своє надзвичайно відповідальне призначення, через свій молодий вік, але й через свою біографію. Кажуть, що він пов’язаний з одіозним Віктором Медведчуком (кумом Путіна), загадковим Геннадієм Кернесом (мером Харкова) через колишнього прокурора Київщини Юрія Гайсинського та фірму «Юридичні гарантії», а крім того не платить податків тощо.

Це призначення — надзвичайно відповідальне, бо створення цього бюро є основною відповіддю Петра Порошенка на вимоги Майдану щодо боротьби з корупцією, люстрації тощо. Те, що молодий — а отже, йому бракує досвіду — це погано, але з іншого боку, він не мав часу набратися бруду радянської системи. У тому, що це — людина Президента, немає сумніву, адже саме глава держави призначив його після розгляду та пропозиції конкурсної комісії.
Тому Петро Порошенко повинен у прерогативах завернути процес, однак і не починати його від «А», а скоріше, завершити його подальшим дослідженням. Президент свідомий того, що всі його попередники залишили по собі спадок корумпованості. Оскільки є деякі неясні періоди чи просто питання у біографії кандидата, процес треба завершити сумлінно й точно.
Щоправда, весь негатив, що досі був представлений щодо п. Ситника, може бути звичайними плітками, однак новопризначений очільник НАБ не сміє цьому ні опиратися, ні ображатися. Адже він має бути найчистішим з усіх.
Незаперечним є те, що він працював на п. Гайсинського, пов’язаного сімейними узами з п. Кернесом, і те, що у своїй декларації за минулий рік Артем Ситник указав заробіток на суму 23,5 тис. грн. У розмові з членами конкурсної комісії він зазначив, що «у 2013-2014 рр. перебував на Майдані й мало займався правничою діяльністю».
Це пояснення тим більше повинно насторожити. Основний Майдан завершився у лютому 2014-го. Навіть якщо повірити у глибокий патріотизм п. Ситника, тобто, що два перших місяці того року він перебував на Майдані весь час, то залишилося ще десять місяців у році на професійну діяльність. Мабуть, не потрібно наголошувати на тому, що люди, котрі є справжніми патріотами, не використовують свою патріотичну діяльність як аргумент для виправдання.
Що ж, скоро побачимо, яким антикорупційним наглядачем буде Артем Ситник. Але, на мою думку, Україна не може собі дозволити марнувати час на таке випробування. За директором НАБ – забагато невідповідних показників. Провал п. Ситника вже на високому пості буде значно важче простежити, оскільки головним контролером буде він сам і не буде ні доступу, ні можливості для його відставки.
Воєнний час — надзвичайно складний період для народу. Він вимагає особливої, посиленої, уваги до військової справи та відвертає від щоденних клопотів. На жаль, багато людей використовує цей відносно хаотичний і насичений час для власного збагачення.
Що робив Артем Ситник від лютого до грудня минулого року? Займався юридичними справами чи долучився до Антитерористичної операції? На користь його пояснень — також і економічний занепад в Україні, брак нових інвестицій і торгівлі, що могло вплинути на його доходи. Але сума річних прибутків, задекларована ним, заледве сягає 1 тис. USD!
Кандидатуру Артема Ситника Президент повинен завернути та передати в руки незалежних фахівців, мабуть, і неукраїнським — з Європейського Союзу чи Міжнародного валютного фонду (МВФ). Щойно після такого процесу народ зможе повірити у результати та погодитися на такого антикорупційного керівника. До речі, залучення МВФ до процесу призначення антикорупційного керівника додасть Міжнародному валютному фонду довіри до України та пришвидшить процеси виділення наступних траншів позики.
Чи це підриває авторитет Президента, чи вказує на його нерішучість? Навпаки, така поведінка очільника держави свідчить про його глибоке та сумлінне ставлення до проблеми, що існує в Україні і, здається, не зменшується, незважаючи на 24 роки незалежності, значну кількість демократичних революцій і виборчих процесів.
Також таким чином Петро Порошенко реалізує свої обіцянки з виборчої програми та впроваджує нову еру прозорості, досі не знану в українському політичному житті. Не тільки історія, але весь народ оцінить це позитивно. Це — найважливіше. Не зашкодить також і позитивна оцінка міжнародного товариства.
При зустрічі з речниками української громади США минулого тижня в Нью-Йорку мер Києва, відомий на весь світ Віталій Кличко закликав шукати для столиці й для всієї України інвесторів. Обіцяв для майбутніх капіталовкладників особисто служити охороною.
Але довіра інвесторів до України значно зросте, лише коли ефективно спрацює НАБ, може, і під керівництвом Артема Ситника, і тоді капітал приходитиме в Україну, і будуть задоволеними і мер Києва, і мер Харкова, і, що найважливіше, народ. Ось тоді стане Україна такою, про яку ми собі мріяли. Для раю бракувало би тільки знайти добрих людей серед східних сусідів. А оскільки останнє — нереально, тому треба перемогти корупцію, організувати інвесторів і капітал, розвинути могутню економіку, на що цілком здатні наші люди і наша земля, а також використати велику частину державного бюджету для реформ і модернізації Збройних сил України, і тоді навіть ті погані східні сусіди не будуть нам заважати.

Аскольд Лозинський

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...