Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 28, 2021

Журналісти в Україні: їх б’ють, переслідують і садять ґрати

Автор:

|

Липень 05, 2012

|

Рубрика:

Журналісти в Україні: їх б’ють, переслідують і садять ґрати

Під час проведення чемпіонату Європи з футболу Україна намагалася продемонструвати свою відкритість. Разом із тим, одній із найвідоміших журналісток країни загрожує до семи років тюремного ув’язнення за оприлюднення сумнівного sms-листування українського політика, пише Der Standard.

Мова йде про головного редактора українського інтернет-видання «Лівий берег» Соню Кошкіну (на фото), відому своїми критичними висловлюваннями як у бік нинішньої влади, так і на адресу попередників президента Віктора Януковича. Незадовго до початку Євро-2012 стало відомо про те, що журналістка покинула країну й може попросити політичного притулку в Європі.

Річ у тому, зазначається в статті, що депутат Верховної Ради Володимир Ландик погрожує п. Кошкіній і її фотографу судовим процесом. У листопаді опозиційній журналістці вдалося зробити знімки, на яких видно, як п. Ландик у залі парламенту веде sms-переписку щодо долі свого сина, який на той момент перебував під судом за звинуваченням у побитті дівчини. До цього, за словами Соні Кошкіної, у редакцію приходили представники Міністерства внутрішніх справ і конфіскували сервер.

«Під час передвиборної кампанії, що йде паралельно з Євро-2012, влада посилює заходи проти своїх опонентів», — зауважує коментатор, додаючи, що, згідно з опитуваннями, партію автократа Віктора Януковича зараз підтримує менше за 30 % українців.

«Переслідування Кошкіної має стати застереженням для всіх українських журналістів, які дозволяють собі надто багато критики», — пише видання. До слова, коли журналіст Максим Касьянов наприкінці червня намагався зняти на камеру свого стільникового телефону автомобіль і працівників служби безпеки донецького губернатора, його схопили, побили, а потім — заарештували.

 Der Standard

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply