Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 28, 2021

Захоплення провінції

Автор:

|

Липень 05, 2012

|

Рубрика:

Захоплення провінції

Для пропаґанди російської мови за кордоном Російська Федерація (РФ) створює Інститут Пушкіна. Про це повідомив Костянтин Косачов (на фото), керівник Федеральної аґенції у справах Співдружності Незалежних Держав (СНД), співвітчизників, які проживають за кордоном, і з міжнародної гуманітарній співпраці («Росспівробітництво»).

«Загалом, на базі наших центрів успішно функціонує унікальна за своїм потенціалом курсова система навчання іноземців російської мови. Час удосконалити цю систему, модернізувати її в Інститут Пушкіна за прикладом Інститутів Ґете, Сервантеса та Конфуція. Це — не просто перейменування, а серйозна реформа, яка дасть нам змогу порушувати питання про поширення російської мови не лише на рівні столиць, а й скрізь, де до цього є інтерес», — сказав п. Косачов.

За його словами, центри науки й культури «Росспівробітництва» та його представники сьогодні працюють у 74 державах світу. До кінця року їх кількість може зрости до 83, а до 2018 року — до 104 країн. «Утім, практика — така, що, відкриваючи одні центри, особливо в зоні наших пріоритетів, наразі ми змушені скорочувати штати в інших, оскільки розширення мережі відбувається без збільшення загальної штатної чисельності закордонного апарату «Росспівробітництва». Це, очевидно, — неправильно. Але обсяги бюджетного фінансування поки що не дозволяють вирішувати обидва завдання одночасно», — зауважив посадовець.

Костянтин Косачов повідомив, що Україна однією з останніх ратифікувала угоду про діяльність російських центрів науки та культури. Посадовець наголосив, що ця угода заклала правову базу для створення філіалів центру, розташованого в Києві, в інших містах. «Уже є філіали в Одесі та Сімферополі, найближчим часом відкриватимемо їх у Дніпропетровську, Харкові та Львові», — зазначив п. Косачов.

Василь Нетудихата

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply