Новини для українців всього свту

Wednesday, Aug. 12, 2020

Янукович веде Україну в безвихідь

Автор:

|

Лютий 02, 2012

|

Рубрика:

Янукович веде Україну в безвихідь

«Між Росією й Україною знову назріває «газова» війна, — констатує Герхард Гнаук у статті для Die Welt. — Ці країни вже пережили дві зимові «газові» війни 2006-го й 2009 рр. Тоді здавалося, що політичні причини — зрозумілі: у Києві до влади прийшла нова команда, яка хотіла привести країну до Європи. А сусідові Володимиру Путіну, який підтримував під час передвиборної кампанії старий режим, це було не до вподоби. Тому державний концерн «Газпром» припинив постачання газу в Україну».

2010 року до влади прийшов Віктор Янукович, але відносини між Москвою й Києвом тільки погіршилися, пише автор. «Росія, найсильніший гравець у реґіоні, не відчуває гострої потреби в грошах: завдяки недавнім рекордним прибуткам «Газпром» проголосив себе найбагатшим державним концерном у світі», — пише пан Гнаук. За його словами, Москва прагне «зробити Київ зговірливішим і отримати над ним владу, бажано надовго».

«У Білорусі Володимир Путін у цьому плані зробив великий крок уперед. У листопаді 2011-го «Газпром» отримав у своє розпорядження транзитні газогони сусідньої країни», — нагадує пан Гнаук. В обмін на це ціну на газ для Білорусі було знижено на 40 %.

«З Україною Москва також від початку року розмовляє інакше, — зауважує журналіст. — Зараз мова відкрито ведеться про газогони». Але не тільки про них: «Україна скаржиться, що вона платить найвищу ціну на газ із-поміж усіх європейських держав (416 USD за 1000 куб. м)».

Україна «вже давно випрошує, вимолює, вимагає перерахунку — чинний «газовий» контракт від 2009 року це дозволяє», зазначає автор статті. «Москва не поступається, і Київ хапається за наступний засіб: уряд оголосив, що з початку року він купуватиме майже вдвічі менше російського газу й перейде на вугілля. Тепер, як це зазвичай буває в економічних війнах, з’явився головний санітарний лікар Росії: за його словами, останнім часом якість української молочної продукції бажає кращого», — повідомляє Герхард Гнаук.

«Картина була би неповною без третьої дійової особи — Брюсселя. Європейський Союз (ЄС) і Україна давно ведуть перемовини про укладення Угоди про асоціацію та вільну економічну зону», — нагадує автор. Угоду мали парафувати в грудні 2011-го в Києві, але цього не було зроблено. «Це відкрило глибокі суперечності в ЄС. Сусіди України не хочуть, аби процес переривався, і вказують на те, що подальша ратифікація національними парламентами країн ЄС надає достатньо можливостей зобов’язати Київ дотримуватися європейських стандартів».

«Безперечно, є причини для занепокоєння», — зауважує пан Гнаук. Президент Янукович застосовує вибіркове правосуддя, пише він: «Лідера опозиції Юлію Тимошенко засуджено до семи років ув’язнення. За іронією долі, саме через той «газовий» контракт із паном Путіним, який пан Янукович зараз хоче змінити».

Тиск Росії все сильніший, допомога від ЄС не надходить. Президент примудрився на всіх фронтах довести себе до позиції прохача, тобто до тупика. «Питання в тому, чи знає він про це й чи чесно з ним розмовляють його радники», — резюмує Герхард Гнаук.

 Die Welt

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply