Британець — про службу в Морській піхоті ЗСУ

За майже два роки служби в батальйоні морської піхоти британець Деніел Рідлі став тут, як то кажуть, своїм. За цей час лондонський хлопчина скинув із десяток кілограмів, відпустив бороду та змужнів, а ще переконався, що мовний бар’єр зовсім не заважає порозумітися з побратимами.
Деніел прийшов до українського війська з чималим досвідом — після чотирьох років служби в британській піхоті, участі в бойових діях в Іраку, Рідлі також був медиком-волонтером у Сирії, Колумбії, працював у військових концентраційних таборах у Бірмі.
«У Сирії разом із колегами здійснював евакуацію та надавав допомогу мирним жителям унаслідок російських авіаційних ударів по сирійських містах, працював у шпиталі. Там бачив, як російські літаки скидали бомби великої потужності прямо на житлові квартали. Вони буквально зрівняли місто зі землею, залишали після себе лише гори каміння, перемішані з людськими тілами. Лише за один день доводилося надавати медичну допомогу 50-60 сирійцям. Загальне ж число тих, кому в Сирії надавав допомогу, перевалює за чотири сотні». — ділиться він.
Британець розповідає, що після Сирії задумувався над тим, аби йти навчатись до медичного університету. Та усвідомив, що це довгі роки теорії, а стати корисним зі здобутим досвідом він може уже нині. «Та й важко було б працювати в спокійній клініці зі стерильними умовами після усього побаченого й пережитого, — зазначає морський піхотинець. — Прагнув приносити максимальну користь, та й в Україні якраз підписали закон про службу іноземців. Мріяв саме про морську піхоту. В українських морпіхів, без перебільшення, бездоганна репутація, про їхню безстрашність ширяться справжні леґенди! У тому, що служитиму з справжніми професіоналами, переконався ще на етапі виборювання права носити берет. Я людина з досвідом, у які тільки перипетії не потрапляв, та більше звик до суходолу. Тож здолати багнюку, водойму й стати справжнім морпіхом було справді непростим випробуванням».
Позиція, на якій нині стоїть Рідлі, — за кількасот метрів від ворога. Каже, що саме тут відчув себе справжнім воїном. «Спершу, як підписав контракт, було важко. Завдання № 1 — здобути авторитет. Не було такого: «Він британець, служив у британській піхоті, брав участь в операціях НАТО». Тут мусив починати все спочатку. Показати, на що здатен, своїми вчинками завоювати довіру побратимів, заслужити авторитет та повагу», — пояснює він.
Зізнається, що коли їхав служити до України, був певен, що ситуація тут спокійна, боїв немає, або ж вони незначні, та ця впевненість була одразу знищена важким озброєнням супротивника. «Британські й загалом європейські засоби масової інформації (ЗМІ) не надто часто говорять про війну в Україні. А якщо й говорять, то це або така собі «лайтова» інформація, що спирається на мінські угоди, або російська версія того, що відбувається. Коли я з підрозділом вперше виїхав на ротацію і на власній шкурі відчув справжню ситуацію, як російські війська постійно застосовують важке артилерійське озброєння, проводять розвідку боєм і вилазки диверсійно-розвідувальних груп. Я був здивований: «Невже це досі відбувається? Чому в Європі про це не говорять?», — розвідає військовий.
Як повідомляв «Міст», морська піхота України отримала нового командира.
Як допомогти собі та своєму ближньому
Дякую, що приділяєте увагу цій дуже важливій темі. Нажаль, більшість уУкраїнці рятували світ, зокрема, і 1920 року на Віслі
Річ Посполита була ліквідована 1795 року. Тому: Сто років тому 15 серпСпостерігачі ПАРЄ прилетіли до України
Мій коментар видалено. Я це так розумію що моя присутність на цьому саСпостерігачі ПАРЄ прилетіли до України
Вважаю дії української делегації у ПАРЄ правильними по суті але не спо