Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Friday, Jan. 18, 2019

Український Вавилон

Автор:

|

Вересень 13, 2012

|

Рубрика:

Український Вавилон

Запорізька міська рада 5 вересня ухвалила рішення про реалізацію положень Закону «Про засади державної мовної політики», що передбачає надання російській мові статусу реґіональної. За ухвалення цієї постанови проголосували 65 із 81 зареєстрованого депутата. Міськрада, зокрема, визнала, що виходячи з даних перепису населення 2001 року російську мову вважають рідною понад 10 % мешканців міста. У зв’язку із цим міськрада постановила, що російська мова є реґіональною в місті. До 15 жовтня профільним комісіям доручено розробити заходи, спрямовані на реалізацію рішення.

Ухвалення цього документа супроводжувалося мітинґами прихильників і противників надання російській мові статусу реґіональної в Запоріжжі. Загалом на площі перед будівлею мерії зібралося близько 100 осіб — представників Партії реґіонів, а також «Батьківщини» та «Свободи».

«Реґіонали» мітинґували під прапорами з державною й партійною символікою та транспарантами: «Більшість запоріжців думає й говорить російською!», «Українська мова — державна, російська — рідна!». А представники «Свободи» та «Батьківщини», які також вийшли на мітинґ під державними знаменами й прапорами зі символікою партій, тримали транспаранти з написами: «Політика влади — Лінґвоцит! Етноцид! Ґеноцид!» і «Хочеш двомовності — вчи українську!».

6 вересня статус реґіональної російській мові надала Луганська міськрада. За це проголосували 58 депутатів, що зареєструвалися в залі. Міськрада також визнала, що, з огляду на дані перепису населення 2001 року, російську визнали рідною більш ніж 10 % жителів міста. Тому відтепер російська мова є реґіональною в Луганську й може використовуватися в офіційній документації нарівні з державною мовою.

7 вересня на черговій сесії Миколаївської обласної ради депутати надали російській мові статус реґіональної на території всієї області. Того ж дня на Закарпатті завдяки рішенню сесії Берегівської міської ради реґіональною для міста Берегового стала угорська мова, 48 % населення якого є угорцями.

Також 7 вересня в Сімферополі кілька десятків активістів російського націоналістичного руху закликали ліквідувати державний статус української мови. Серед вимог Народного фронту «Севастополь—Крим—Росія» — повна русифікація кримського шкільництва й ліквідація державного статусу української мови. Вони принесли до державної установи петицію з вимогою вилучити українську мову зі шкільної програми й залишити її для вивчення «лише факультативно, за бажанням батьків». Валерій Под’ячий, координатор «фронтовиків», заявив, що «найкраще» вивести вивчення української мови в недільні школи.

Натомість 9 вересня в Києві комунальники знесли наметове містечко учасників акції на захист української мови «УкрДім. Нова Хвиля», а частину майна — стенди, розкладачки, каримати — вивезли в невідомому напрямку.

Євген Клен

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...