Новини для українців всього свту

Friday, Jan. 22, 2021

Українська книга —у небезпеці!

Автор:

|

Липень 19, 2012

|

Рубрика:

Українська книга —у небезпеці!

Тривога! Тривога! Тривога! Міністерство фінансів (МФ) і Державна податкова служба оприлюднили свій намір знищити останній острівець, на якому ще тримається українська мова і слово, — національну книгу! У підготовленому ними проекті змін до Податкового кодексу передбачено ліквідацію з 1.01.2013 року податкових пільг для української книги й друкованих ЗМІ! У тому ганебному стані, до якого влада довела культуру, освіту, науку, видавничу справу, податкові пільги, це — рятувальний жилет, що не давав останніми роками потопаючій українській книзі назавжди зникнути під брудними хвилями антиукраїнської політики.

В умовах стрімкої моральної, культурної, інтелектуальної деґрадації значної частини населення МФ України на неодноразові звернення, пропозиції й вимоги Української асоціації видавців і книгорозповсюджувачів щодо необхідності термінової розробки та реалізації Державної програми популяризації української книги й читання відповідав, що така програма — «передчасна»! І от нарешті вони знайшли спосіб «радикально покращити» стан книги й читання в країні. Якщо досі процес знищення головного капіталу України — культурної, освіченої, мислячої людини — був латентним, то в разі прийняття рішення про скасування пільг для української книги вже ніщо не спинить влади в її намаганні перетворити українців на націю тупих, обмежених, слухняних рабів!

Французький філософ Дені Дідро свого часу сказав: «Людина, яка перестає читати — перестає мислити!» Але якщо передові держави світу збагачуються, наповнюють свій бюджет за рахунок підвищення якості людського ресурсу, забезпечення всебічного розвитку людини, то вітчизняні «фінансові генії» хочуть наповнити бюджет і перетворити українську економіку на «високоефективну й конкурентоспроможну» за рахунок знищення останніх можливостей для розвитку громадян України!

Українці! Зупинімо сокиру, занесену над розумом нації! Не даймо неситим тимчасовцям у владних кріслах убити нашу надію на щасливе майбутнє для України! Адже щасливу країну можуть побудувати лише патріоти, духовно багаті, культурно й інтелектуально розвинені громадяни, а не раби. Захистімо українську книгу та мову від вандалів!

Олександр Афонін, президент Асоціації українських видавців.

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply