Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 17, 2021

Україна відстала в безвізовому діалозі

Автор:

|

Липень 05, 2012

|

Рубрика:

Україна відстала в безвізовому діалозі

Європейський Союз (ЄС) офіційно визнав відставання України від Молдови в діалозі про безвізовий режим і оголосив про перехід Кишинева на другий етап плану дій із лібералізації. Одночасно ЄС підписав договір про спрощення візового режиму із цією країною, відмовившись схвалити аналогічний документ із Києвом.

28 червня Єврокомісія (ЄК) опублікувала звіт про дотримання Молдовою Плану дій щодо візової лібералізації (ПДВЛ), яка менш ніж за півтора року виконала вимоги його першої фази. У Кишиневі вважають, що виконання ПДВЛ буде завершено до кінця 2013 року.

До минулого тижня просування Молдови в безвізовому діалозі було син­хронізоване з Україною. «Цим рішенням Брюссель де-факто розділив «зв’язку» України й Молдови», — пояснив Олександр Сушко, науковий директор Інституту євроатлантичної інтеґрації, зазначивши, що ЄК підготувала проект звіту й по Україні, але наразі не оприлюднила його. «Звіт — неґативний, він констатує відсутність проґресу, тож для української влади навіть вигідно, що його поки не опубліковано», — зауважив аналітик.

Сподівання українського Міністерства закордонних справ (МЗС) наразі пов’язані з останнім пленарним тижнем цієї сесії Верховної Ради, до порядку денного якого внесено низку проектів, передбачених ПДВЛ. Але експерти впевнені, що до кінця сесії парламент не зможе виконати й половини вимог Брюсселя. Навіть якщо депутати й устигнуть щось прийняти, то, з огляду на тривалу процедуру ухвалення рішень у ЄС, до кінця року Україна, швидше за все, усе ще перебуватиме на першому етапі ПДВЛ.

За таких умов МЗС залишається тільки домогтися зміни чинної угоди про спрощення візового режиму з ЄС. Київ і Брюссель понад півроку тому домовилися збільшити тривалість віз і число категорій громадян, які мають право на оформлення безкоштовних шенгенських віз. Очікувалося, що договір буде підписано в середині травня ц. р., але цього не сталося.

Підписання змін до договору між Україною та ЄС заблокувала Вівіан Редінґ, віце-президент ЄК, яка вважає неприпустимим підписання будь-яких угод із Києвом у період, коли українське керівництво звинувачують у застосуванні політичних репресій. І все ж МЗС України не втрачає надії на те, що договір буде підписано 23 липня, на зустрічі міністрів закордонних справ Східного партнерства в Люксембурзі.

 Марко Стріха

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply