Новини для українців всього свту

Tuesday, Nov. 24, 2020

У річках масово гине риба

Автор:

|

Червень 28, 2012

|

Рубрика:

У річках масово  гине риба

З настанням спеки вода у Дніпрі позеленіла, мертва риба пливе за течією або прибивається хвилями до берега річки. Володимир Тараторін, віце-мер Кременчука, уже відправив телефонограму в облуправління охорони навколишнього середо­вища і керівництву Полтавського реґіонального управління водних ресурсів, у якій зазначив, що рівень кисню у воді Дніпра через спеку знизився. «Згідно з даними водоканалу, 19 червня рівень кисню знизився у Дніпрі до позначки 4,17 мг на 1 л, а 20 червня — 3,24 (за мінімальної норми — 6). Просимо вжити екстрених заходів зі збільшення пропускання води з метою забезпечення проточності води і недопущення загибелі риби», — зазначається в телефонограмі.

Раніше повідомлялося, що масово гине риба й на Тернопільщині. З каналізаційної мережі Тернополя на очисні споруди комунального підприємства «Тернопільводоканал» потрапили аґресивні стоки невідомого походження.

Відсутність штормів і спека призводять до масової загибелі риби. На берег Азовського моря, поблизу села Курортного Ленінського району, викинуло 2 т мертвої риби.

Зазначимо, що 2010 року масова загибель риби була зафіксована у водоймах Миколаївської області через високу температуру повітря та води. А навесні в результаті спуску води в Київському водосховищі від задухи загинуло більш як половина всієї риби, що живе в ньому.

Загибель риби в річці Південний Буг в районі Миколаєва набуває характер екологічного лиха. Повідомлення про масовий мор риби тепер надходять звідусіль. Тільки за останню добу з повідомленнями про масовий мор риби дзвонили жителі Баловного, Матвіївки, мікрорайону Соляні. Велика кількість загиблої риби зафіксовано в районі міського пляжу «Стрілка».

Журналісти виїхали за дзвінком мешканців в район села Баловного. Побачене просто лякає: берег між Баловним і Матвіївкою буквально всипаний мертвою рибою. Риба вже почала розкладатись й над річкою стоїть нестерпний сморід. Прибирати потенційне джерело інфекції ніхто навіть і не думає. Пізніше поскаржилися мешканці Намиву: за їхніми словами, у районі сумновідомого «Бомбардира» на березі повно загиблої риби.

На довершення до всього над пляжем стоїть густий нестерпний запах мертвої риби. Смуга прибою вздовж пляжу вкрита густим нальотом, який за кольором нагадує мідний купорос. Неясно — чи це висохлі водорості, чи якісь хімічні речовини. При цьому пляж наповнений людом, купаються всі, у тому числі й діти, — 35-градусна спека не залишає альтернативи.

Андрій Підкуймуха

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply