Новини для українців всього свту

Saturday, Sep. 26, 2020

Відсвяткували 103 роки заснування «Пласту»

Автор:

|

Квітень 23, 2015

|

Рубрика:

Відсвяткували 103 роки заснування «Пласту»
Максим Бадік

Максим Бадік

Найдавніша скаутська організація України в неділю відзначила 103-тю річницю з часу свого заснування. Святкування відбулися у Львові, де осередок пластунів є найчисельнішим у світі. Понад півтисячі юнаків і дівчат взяло участь у врочистому молебні в соборі Святого Юра, далі вони пройшли маршем центральними вулицями міста.

А нові скаути склали присягу. Вони кажуть, що надзвичайно пишаються своєю участю у «Пласті». Адже свого часу цю організацію заснував ще син Івана Франка Петро та майбутній полковник армії УНР Іван Чмола. Українські скаути складали основу Січових стрільців і боролися за незалежність України в інших військових формуваннях.
Продовжувати такі традиції львів’яни обіцяють і зараз. «Пластуном може стати кожен із нас, не залежно від віку. Пластуном можна бути до старості й, перепрошую, до смерті. Загалом по світу пластунів налічується понад 10 тис. Найбільше їх, звісно, є в Україні. Слава Богу, що сьогодні маємо організацію не в підпіллі, а таку, що розвивається», — розповів пластун Максим Бадік.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply