Новини для українців всього свту

Thursday, Oct. 29, 2020

Прикмети й ворожіння в Страсну п’ятницю

Автор:

|

Травень 01, 2013

|

Рубрика:

Прикмети й ворожіння в Страсну п’ятницю

У давнину українці шанували Велику П’ятницю так само суворо, як і в наші дні. Була заборонена всяка домашня робота, однак господині пекли хліб. І як зазвичай, коли цього не можна, дуже хочеться… поворожити.
Річ у тому, що в Страсну п’ятницю гадати категорично заборонено в будь-якому вигляді – ви звертаєтеся до нечистої сили, яка і так почувається вільно в цей день. Ніяких ритуалів у цей день здійснювати не можна. Буде більше шкоди, ніж користі.
Єдине, що дозволяли собі господині, – це ворожіння на хлібі. Вважалося, що хліб, спечений у Страсну п’ятницю, має чудодійну силу й може протягом року захищати від хвороби, а в будинок приносити достаток і оберігати від лиха.
Були й особливі прикмети на випічку хліба в Страсну п’ятницю. Так, якщо хліб вийшов красивим, із рум’яною скоринкою, це віщувало гарний, благополучний для сім’ї рік. Якщо ж хліб підгорів чи не зовсім пропікся, це попереджало про хвороби, неприємності, труднощі.
Коли господині пекли паски й ставили їх у піч, вони намічали, кому із членів сім’ї яка паска дістанеться (для дітей пекли маленькі, дорослих – великі, людей похилого віку – найбільші). Далі дивилися, як паска поводиться в печі, як підходить, якою вийшла. Якщо випічка для певного члена сім’ї підійшла добре, випеклася рівна та рум’яна – усе в його житті буде гаразд. Якщо ж вона підгоріла або «шапка» з’їхала набік – потрібно бути уважним і готуватися до неприємностей.
Ворожили також на церковних свічках, які приносили ввечері зі служби. Свічок має бути рівно 12, додому треба донести їх запаленими й залишити догоряти – це принесе в дім удачу, радість і фінансове благополуччя.

Степан Коник

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply