Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 15, 2019

Пікантні «вогники» — яскраво й гаряче!

Автор:

|

Листопад 27, 2013

|

Рубрика:

Пікантні «вогники» — яскраво й гаряче!

Завжди дивувалася, як турки споживають червоний гострий перчик уприкуску з м’ясом і овочами: відкушують і навіть не скривляться, як от ми, скажімо, від яблука. Ще й демонструють: погляньте, мовляв, як ми їмо, — не пече. «Гасять» гостроту айраном — соленим кисломолочним напоєм. Ніби не сумісні для нас ці продукти, а для них — це цілком буденно та нормально. Уся східна кухня «замішана» на різноманітних спеціях, прянощах і приправах — гострих і пекучих. 

І хоча, за статистикою захворювань, у Туреччині першість мають різноманітні гастрити й виразки, затяті турки ніколи не відмовляться від своєї гострої та пікантної кухні: перчики є в кожній порядній турецькій хаті, як і домашній айран, який кожен турок запросто приготує сам.
Помітивши моє зацікавлення, старенька туркеня, котра вирощує вдома всіляку-різну турецьку городину, вділила й мені насіння перців. Так у мене на підвіконні поселився яскравий і сонячний дарунок Туреччини, який спочатку милував око білим цвітом, а потім – і плодами. Вразило те, що, на відміну від звичних для нас українських перців, усі турецькі піднялися сторчма, що викликало неоднозначну реакцію в тих, хто їх бачив. Згодом з’ясували, що з-поміж різновидів пекучого перцю найпопулярнішими є два: перець чилі (каєнський, або «вогник») і гострий мексиканський. Власне, мені вділили мексиканського сорту перцю, що ось уже два місяці справно «народжує» свіжі перчики. Зірвати таку красу шкода, тому лише милуюся та «купаю» своїх екзотів під теплим душем.

Ірина Кушинська

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...