Новини для українців всього свту

Sunday, Oct. 20, 2019

Міську ялинку у Львові прикрасили автентичними яворівськими іграшками

Автор:

|

Грудень 20, 2012

|

Рубрика:

Міську ялинку у Львові прикрасили автентичними яворівськими іграшками

У Львові закінчили монтаж святкової ялинки. Як і щороку, її відкриття відбулося 19 грудня, у День святого Миколая, біля Оперного театру. У прес-службі Львівської міськради розповіли, що цьогоріч із міського бюджету на встановлення, прикрашання й охорону ялинки заввишки 17 м було виділено 55,5 тис. грн. А ілюмінацію та розважальну програму організували за кошти спонсорів.

Святкову ялинку прикрасили яворівськими іграшками від народних майстрів, а також золотистими кульками, які надав Львівський скло-дзеркальний завод. Майстри з Яворівщини Остап Сойка й Оксана Когут зробили для львівської ялинки 200 автентичних іграшок. «Ця іграшка є унікальним промислом, який виник у Яворові близько 400 років тому. Яворівська іграшка була відома у Відні, Варшаві, Кракові. Торік з’явилася пропозиція прикрасити такими виробами ялинку у Ватикані. Цей промисел дійшов до нашого часу незміненим. Традиційно іграшка виконується в трьох кольорах: жовтому, червоному й зеленому. Такі прикраси виглядають святково. Для львівської ялинки це будуть зірки різної конфігурації, птахи, янголи. Половина іграшок — пласкі, а решта — об’ємні. Усі іграшки ми покриваємо акриловим лаком — це дає змогу дуже добре зберегти їх за різних погодних умов», — розповів п. Сойка.
«Уже традиційно, як і багато років поспіль, скло-дзеркальний завод погодився подарувати ялинкові прикраси й від себе, щоби було достатньо іграшок, аби ялинка виглядала пишно, красиво. Запалення новорічного дерева було святковим, знаковим. Ми маємо дуже добрих і надійних партнерів — це люди, які цю ялинку фінансують певною мірою. Сподіваємося, новорічне свято буде гарним і вдалим», — зазначила Ірина Подоляк, начальник управління культури Львівської міської ради.
Церемонія відкриття ялинки супроводжувалася яскравим шоу. Запалив львівську ялинку міський голова разом із дітьми зі сиротинців. Під час урочистості відбувся концерт хорової капели «Дударик» і проекту «Сніжність». Особливістю цьогорічного відкриття стала трансляція ролика «Основні події Львова 2012 року».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...