Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 26, 2020

Диво Благодатного вогню

Автор:

|

Травень 01, 2013

|

Рубрика:

Диво Благодатного вогню

Однією із священних подій на Великдень є сходження Благодатного вогню. Чудо відбувається перед православною Пасхою, у суботу, у Єрусалимському храмі Воскресіння. Усередині цієї сакральної споруди розташована печера, у якій був похований Ісус Хритос, – кувуклія. 2013 року сходження вогню відбудеться 4 травня, напередодні Великодня.
Перед початком чудесного сходження вогню відбувається хресна хода з патріархом, який входить до храму Воскресіння, тричі обходить каплицю, що приховує в собі Гроб Господній. Потім патріарх перевдягається в простий хітон, його обшукують поліцейські на наявність будь-яких горючих речовин. Після цього він входить до каплиці й там молиться про благословення вогнем. Того, як саме з’являється вогонь, не знає ніхто. Іноді це супроводжується пучками світла або мерехтливими вогниками під куполом храму.
Тож не дивно, що скептики мають кілька версій, які викривають чудесне походження цього вогню. Однак паломників та віруючих це не зупиняє. Усі моляться про благодать перед світлим святом Великодня. Кульмінаційний момент настає, коли патріарх виносить запалені свічки й передає вогонь присутнім. Деякі віруючі намагаються «вмитися» вогнем, який не обпалює протягом перших 5-10 хвилин.
Існує кілька прикмет, пов’язаних із дивом зішестя вогню. За однією з них, вогонь сходить тільки після молитви православного священика. Коли 1579 при зміні влади в Єрусалимі представники Вірменської церкви захотіли молити Бога про диво вогню, а православних навіть не пустили всередину храму, вогонь вийшов із колони зі зовнішнього боку храму. Відтоді право православних не було оскаржене.
Також вважається, що вогонь не прийде, якщо в храм не пустити арабську православну молодь, яка кричить і бігає, бурхливо висловлюючи свою радість щодо християнського свята. На початку ХХ століття їх також намагалися відлучити від участі в диві, і воно не відбулося, поки їх знову не впустили всередину. У арабів є легенда, що в той рік, коли диво зішестя вогню не відбудеться, настане кінець світу.
Цікаво, що в храмі знаходиться безліч ізраїльських поліцейських із вогнегасниками та зброєю. Вони стежать за порядком і безпекою. На щастя, останнім часом ніяких подій під час сходження вогню не траплялося.
У наші дні потрапити на дійство сходження вогню можуть тільки офіційні паломники. Для простих туристів у цей час вхід у старий Єрусалим закрито. Церква вщерть наповнена людьми, безліч репортерів і фотографів намагається зняти найбільш хвилюючі моменти. А потім Благодатний вогонь розлітається в усі країни світу з аеропорту Тель-Авіва.

Дарина Галицька

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply