Новини для українців всього свту

Thursday, Oct. 29, 2020

Для своєї резиденції Святий Миколай обрав село Пістинь, що на Івано-Франківщині

Автор:

|

Грудень 19, 2013

|

Рубрика:

Для своєї резиденції Святий Миколай обрав село Пістинь, що на Івано-Франківщині

Святий Миколай живе всього за дев’ять кілометрів від райцентру Косова. 2006 року на території Національного природного парку «Гуцульщина» для нього збудували будинок – дерев’яний зруб у гуцульському стилі, де є кілька кімнат. Першу з них – це пошта святого Миколая. Тут усі полиці заставлені листами від дітлахів, у кутку — великий чемодан, теж із дитячими листами й малюнками. Якраз у грудні, напередодні свята Миколая, пошта перевантажена. Самому Миколаєві прочитати ці листи просто не під силу, тому в нього є помічники. Вони сортують ці листи по областях, відповідають на них, підбирають подарунки.
У наступній кімнаті – музей новорічно-різдвяної іграшки. Найдавнішій із них уже понад сто років. із цих іграшок можна зчитувати нашу історію. Тут тако можна побачити чобітки, у яких отримують подарунки діти з європейських країн, Санта-Клаусів і Святих Миколаїв різних країн. А сусідню кімнату присвячено Національному парку «Гуцульщина»: тут можна дізнатися, які рослини і тварини водяться на цих теренах.
На другому поверсі — справжні Миколаєві апартаменти: світлиця з великим образом святого, такі є чи не в кожній українській хаті. Повсюди – мішки з подарунками. На них навіть надписи є: «Для чемних дітей», «Для милосердних дітей». І для нечемних Миколай дещо припас – різочки. Миколай же ж все знає, пустощів перед ним не приховає жодна дитина. Але він – добрий, і радить підійти з тою різочкою до багаття, яке палає на подвір’ї, подумати про власну поведінку, пообіцяти найперше самому собі позбутися своєї вади й спалити різочку, а разом із нею – усе погане…
У маєтку є куточок із дванадцятьма стільцями, які присвячено дванадцятьом християнським чеснотам: мудрості, справедливості, сміливості, поміркованості, покірності, щедрості, чесності… Кожна дитинка підходить до цих кріселок і набирається відповідних чеснот.
Щороку на свято Миколая сюди прибувають тисячі дітей. І ніхто не повертається звідси додому розчарованим.

Степан Коник

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply