Новини для українців всього свту

Sunday, May. 31, 2020

Тейшейру не пустили до Тимошенко

Автор:

|

Червень 21, 2012

|

Рубрика:

Тейшейру  не пустили  до Тимошенко

Жозе Мануель Пінту Тейшейра, голова представництва Європейського Союзу (ЄС) в Україні, не зміг зустрітися з екс-прем’єром Юлією Тимошенко, яка проходить курс лікування в Центральній клінічній лікарні № 5 Укрзалізниці в Харкові, незважаючи на наявність письмового звернення екс-прем’єра з проханням про зустріч.

«Місяць тому уряд сказав, що треба, щоби вона (Тимошенко) мене запросила. Вона запросила мене 15 травня, але останнього разу вони (в уряді) мені сказали, що я вже не посол ЄС в Україні. Я ще тут і буду тут до вересня, тому я не розумію причини відмови», — розповів п. Тейшейра журналістам 16 червня біля будівлі Центральної клінічної лікарні № 5 у Харкові.

За його словами, він зміг тільки піднятися на 9-й поверх лікарні та поспілкуватися з охороною біля палати п. Тимошенко. Як розповідає європейський посол, охорона заявила, що лист екс-прем’єра потрібно передати в Качанівську виправну колонію, де екс-прем’єр відбуває покарання й де її утримували до шпиталізації.

Жозе Мануель Пінту Тейшейра повідомив також, що не може отримати дозволу на зустріч із Леді Ю з моменту її арешту, тобто протягом майже десяти місяців, тоді як іншим представникам Європарламенту дають такі дозволи. Посол здивований такою ситуацією і, разом із тим, він висловив задоволення, що останнім часом усе більшій кількості людей дозволяють бачитися з Юлією Тимошенко.

Водночас, Ренат Кузьмін, заступник генерального прокурора України, заявив, що Генеральна прокуратура має достатньо свідчень для висунення п. Тимошенко обвинувачення в причетності до вбивства депутата Євгена Щербаня 1996 року, проте цьому заважає тривала хвороба екс-прем’єра.

У відповідь партія «Батьківщина» констатує, що чергові «істеричні» заяв п. Кузьміна про нібито причетність Юлії Володимирівни до всіх резонансних злочинів, скоєних в Україні за 20 останніх років, свідчать про те, що «карально-репресивна система завзято взялася виконувати замовлення президента Януковича».

«Янукович тиждень тому, як відомо, шокував увесь цивілізований світ, коли перебрав на себе функції судді та прокурора й звинуватив лідера опозиції мало не в усіх смертних гріхах. Сьогодні ж прокуратура продемонструвала, що завжди готова виконувати найвище замовлення, яким би диким і абсурдним воно не було, — ідеться в заяві. — Що ж до суті висловлених п. Кузьміним нісенітниць, то партія «Батьківщина» вважає за приниження для себе вступати в будь-яку дискусію з подібними суб’єктами».

 Андрій Підкуймуха

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply