Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 24, 2021

«Сибірські олені» взяли на сміх партію влади

Автор:

|

Липень 26, 2012

|

Рубрика:

«Сибірські олені» взяли  на сміх партію влади

У столиці українського гумору Одесі люблять і вміють дотепно пожартувати не лише на традиційному святі «Гуморина». Погідного сонячного дня 8 липня це красномовно продемонструвала група студентської молоді, висловивши в досить своєрідній формі свій протест проти ухваленого Верхов­ною Радою мовного закону «реґіоналів» Вадима Колесниченка та Сергія Ківалова.

Одягнувши маски оленів і прикрасивши голови ріжками, вони ніби й самі перевтілилися в сибірських оленів, наголошуючи на тому, що нинішня мовна політика партії влади може подобатися хіба що цим мешканцям Сибіру. А олень невипадково став головним героєм цієї акції. Для тисяч і тисяч українців, що звідали російські ГУЛАГи, олень уособлював не лише придуркуватого простака, а й рогатого деспота, саме ж слово це в їхніх вустах було лайливим. Тепер такий персонаж став ще й уособленням сьогоднішньої антиукраїнської влади.

Маніфестанти здійснили похід Дерибасівською вулицею та Приморським бульваром, а біля пам’ятника Дюку врочисто проголосили свою декларацію. І заклики, і написи на плакатах, і навіть промови та коментарі ведучого подавалися саме від імені сибірського оленя, який, звісна річ, уважає Віктора Януковича за героя та свого президента, а його кланово-олігархічну команду — за членів свого табуна.

«Нас пригнічували українською мовою— тепер нас будуть пригнічувати по-російськи», — вигукували молоді люди. У руках ряджені «олені» тримали портрет президента, прикрашений низкою орденів у вигляді золотих унітазів, і плакати з написами: «Уркаина для зверей», «Хочу смотреть кино про тундру на русском». «Олені» вимагали канонізувати «алєній язик», обурювалися, що одесити неуважні, бо вони, як і всі українці, не помічають «покращення», яке настало ще вчора.

Не менш цікавим був і проголошений маніфест одеської молоді. Серед висунутих пропозицій є й такі: «Запровадити бандитську «феню» реґіональною мовою в державних закладах», «Прирівняти відсидку у в’язниці до університетської освіти, а судимість — до посади профессора. При цьому за кожну судимість додавати до звання «профессор» ще одну літеру «ф», «Запровадити орден золотого унітаза як найвищу нагороду «оленячої Малоросії».

Одесити зустрічали маніфестантів усмішками, відверто симпатизували їм туристи, зокрема з Росії. Особливо всім сподобалося, коли учасники акції під караоке ще й «гімн алєнєй» виконали, заспівавши пісню Віктора Бронюка: «Олені, олені, небриті і неголені, дикі створіння — в них з мізків стирчить коріння». Лише дехто із запеклих українофобів презирливо стискав губи, мабуть, упізнавши в тих «алєнях» себе. Цілком можливо, що надалі їх в Одесі так і будуть іменувати.

Сергій Горицвіт

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply