Новини для українців всього свту

Wednesday, Jan. 27, 2021

Створено Комітет захисту української мови

Автор:

|

Липень 05, 2012

|

Рубрика:

Створено Комітет захисту української мови

Представники української творчої інтелігенції, політики, юристи, громадські діячі створили Всеукраїнський комітет на захист української мови. Про це повідомили народні депутати України Олесь Доній, Юрій Стець, письменники Василь Шкляр, Дмитро Капранов і правозахисник Василь Овсієнко.

Репрезентуючи об’єд­нання та його завдання, п. Доній зазначив, що воно має на меті об’єднати всі патріотичні сили, носіїв мов так званих національних меншин проти експансії російської мови. «Ми створили комітет не проти російської мови чи мови нацменшин, ми не виступаємо проти жодної іншої мови, ми виступаємо проти русифікації, проти деукраїнізації України. Ми виступаємо на захист усіх мов, які потребують державної та громадської підтримки, а тому звертаємося до народу України зі закликом утворити осередки комітету в кожному реґіоні України, у кожному місті, селі», — сказав Олесь Доній.

Серед 300 членів комітету — колишні політв’язні Левко Лук’яненко, Мирослав Маринович, Євген Сверстюк; журналісти Мустафа Найєм, Вахтанг Кіпіані, Юрій Макаров; музиканти Місько Барбара, Марія Бурмака; науковці В’ячеслав Брюховецький, Володимир В’ятрович; письменники Юрій Андрухович, Юрій Винничук, Брати Капранови й інші відомі люди. До комітету також увійшли представники різних областей і міст України, а також з інших країн — Чехії, Франції, РФ, США, Німеччини та Канади.

Як заявив п. Шкляр, «у нашому комітеті ми ще створимо підкомітет зі захисту російської мови від таких людей, як пани Колесниченко та Ківалов». «Це — список перших 300, ми сподіваємося, що він буде багатотисячним», — наголосив письменник.

За словами п. Овсієнка, «на жаль, ми сьогодні живемо в Україні зі своєю мовою, яка фактично перебуває в меншині». На підтримку цієї думки п. Стець зауважив: «Мову треба сьогодні рятувати, бо ми втратимо державу. А на рятування держави не запрошують: хочеш — уставай і йди». «Однак я б справді хотів, аби цей рух став аполітичним», — додав він.

Підтримуючи позицію колеґ, Дмитро Капранов закликав українців бойкотувати видавництва, афільовані до певних політиків, які голосували за мовний законопроект. «Наше видавництво «Зелений пес» уже розірвало угоди з видавництвами, які належать проросійським олігархам. Наприклад, із п. Зубоновим», — сказав Дмитро Капранов. Він повідомив, що «Зелений пес» оголосив своєрідний економічний бойкот подібним видавництвам. Письменник закликав й інших долучитися до нього.

 Андрій Підкуймуха

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply