Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Monday, Feb. 18, 2019

Звільнення через україномовний клас

Автор:

|

Вересень 13, 2012

|

Рубрика:

Звільнення через україномовний клас

Світлана Фурт, директор школи № 4 міста Бахчисарая в Криму, заявила, що міське управління освіти змушує її звільнитися «за власним бажанням» через те, що вона дозволила відкрити недоукомплектований учнями україномовний клас. Це — єдина в місті школа, де викладання ведеться російською й українською мовами. Цьогоріч управління освіти зробило замовлення на відкриття чотирьох перших класів, усі — російськомовні. Заяви про відкриття україномовного класу написали батьки лише сімох першокласників. Чиновники стверджували, що на утримання цього класу в муніципальному бюджеті немає грошей, і вимагали його розформування.

Михайло Сергіїв, начальник Бахчисарайського управління освіти, запевнив, що ніхто не змушує Світлану Фурт звільнятися. «На директорку ніхто не тисне, це — вигадки журналістів. У нас і український клас буде великий, і директорка працюватиме надалі», — сказав він. Михайло Сергіїв пояснив, що україномовний клас доукомплектують за рахунок учнів із російськомовних класів, яких тепер буде три.

Натомість громадська організація «Український дім», а також батьки дітей, що навчаються в україномовних класах цієї школи, звернулись до уряду автономії з вимогою звільнити з посади Михайла Сергіїва «за некомпетентність», а також до президента Віктора Януковича — із проханням сприяти відкриттю у Бахчисараї окремої україномовної школи.

Ірина Коляда

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...