Новини для українців всього свту

Wednesday, Dec. 2, 2020

Змагання стежками героїв УПА

Автор:

|

Березень 08, 2012

|

Рубрика:

Змагання стежками героїв УПА

На Рівненщині відбулися екстремальні туристичні змагання «Стежками героїв «Доброволець-2012» імені Клима Савура, першого командира Української повстанської армії (УПА), участь у яких узяло 19 команд. Захід проводився з метою вшанування подвигу сотень тисяч бійців УПА.

Змагання відбувались у форматі пригодницьких перегонів. Згідно з правилами, команда мала за найкоротший часовий проміжок прибути на фініш, причому обов’язково відвідати контрольні точки, розташовані на маршруті. Контрольними пунктами були визначні історичні місця, що мають стосунок до боротьби УПА, і могили повстанців, які загинули в боях.

Перед оголошенням старту учасники завітали в місцевий православний храм, де отримали благословення священика. Тут же відбулося офіційне відкриття змагань. Загальна протяжність маршруту склала близько 80 км. Учасники мали відмітитися на 26 контрольних пунктах. Складність проходження маршруту була зумовлена не лише рельєфом місцевості, але й погодними умовами. Температура повітря постійно трималася вище за нуль, і тому сніговий покрив перетворився на місиво з мокрого снігу, що сповільнювало просування команд.

На проходження маршруту учасникам відводилося не більше за 30 годин. Цього року перемогу здобули одразу дві команди — «Меридіан» і «Орієнт-Меридіан», обидві — із міста Луцька. Вони відмітилися на всіх 26 контрольних точках і подолали маршрут за 19 год. 17 хв. Лише на дві години відстали від лідерів учасники луцької команди «ТіХтоПройшовКрізьЛіси», які здобули друге місце. Вони також віднайшли всі контрольні пункти, зробивши це за 22 год. 09 хв.

Почесне третє місце виборола команда з Кузнецовська Рівненської області, яка також відвідала всі контрольні точки. І на це їй знадобилося більше ніж одна доба — 28 год. 19 хв. Загалом із 19 команд, що брали участь у змаганнях, до фінішу дійшло лише десять, інші зійшли з маршруту. Слід зазначити, що організатором змагання виступила громадська організація «Національний альянс» за підтримки Товариства пошуку жертв війни «Пам’ять» і рівненського «Пласту».

Нагадаємо, що кілька років тому Івано-Франківська обласна державна адміністрація видала 200-сторінковий туристичний путівник «Стежками Української повстанської армії». Путівник містить 300 світлин і присвячений 66-й річниці створення УПА. Як стверджують його впорядники, вони ставили собі кілька завдань: популяризувати місця боїв УПА, мотивувати мандрівників до збору нової інформації, здійснювати опіку над могилами повстанців.

Андрій Підкуймуха

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply