Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 24, 2021

Життя в окупації

Автор:

|

Вересень 25, 2014

|

Рубрика:

Життя в окупації
Екскізи грошей «Новоросії»

Екскізи грошей «Новоросії»

На захоплених територіях терористи встановлюють свої порядки.

Бойовики захоплюють навчальні заклади
У Донецьку минулого тижня терористи захопили вище училище олімпійського резерву імені Сергія Бубки й заявили, що відтепер воно підпорядковуватиметься ДНР. Про це повідомив Андрій Лисенко, речник Інформаційно-аналітичного центру РНБО. «У Донецьку терористи прибули в Донецьке вище училище олімпійського резерву імені С. Бубки, яке підпорядковується обласній раді, і оголосили про перепідпорядкування навчального закладу терористичній організації «ДНР», — сказав п. Лисенко.
А в Луганську озброєні люди захопили Національний університет імені Тараса Шевченка. Про це поінформував Віталій Курило, ректор університету, у Facebook. За його словами, 16 вересня в Луганську відбулося остаточне захоплення корпусів університету. «Ділять кабінети і майно, призначають себе на посаді люди, прізвища котрих досі були невідомі. Почалися арешти викладачів. Уже кілька днів під арештом перебуває проректор Дмитро Ужченко. Погрожують іншим», — ідеться в повідомленні ректора.
«Сам же університет налагоджує свою роботу в Старобільську. Розпочалися вступні іспити на перший курс і старші курси. Через тиждень – прийом до аспірантури. В історії університету це – третя евакуація, переживемо й повернемося», — написав п. Курило.
А 18 вересня бойовики захопили в заручники чотирьох викладачів Луганського державного університету внутрішніх справ імені Дідоренка. Їх вивезли до адміністративної будівлі Служби безпеки України в Луганській області.

Терористи забороняють вивчати українську мову
У низці шкіл Свердловського району Луганської області, який контролюють терористи, відмовилися від викладання української мови, історії України й української літератури. Крім того, у цих навчальних закладах закрили українські класи. Прикметно, що в «зросійщених» школах залишилися підручники, видані в Україні.
Також повідомляється, що, всупереч рішенню Міністерства освіти та науки України (МОН), у Луганську відновив роботу коледж, що входить до структури Східноукраїнського національного університету ім. В. Даля. Коледж нібито більше не підкоряється ВНЗ на адміністративному рівні та вважається окремим навчальним закладом. Також в коледжі прибрали з навчальної програми предмет «Історія України».
На офіційному сайті «Професійно-технічна освіта в Україні» було опубліковано заяву МОН, яка забороняє педагогам виходити на роботу й отримувати зарплату від незаконних урядів на окупованих територіях Донецької та Луганської областей. У заяві МОН вказується, що участь працівників у незаконних діях — виході «на роботу», проведенні «занять» тощо — матиме правові наслідки. Сергій Квіт, міністр освіти, вважає, що на cході України близько 7% педагогів активно підтримувало сепаратистів і терористів.

У зоні АТО педагоги не отримують зарплати
У Луганську від початку навчального року працює всього сім шкіл. Про це повідомила прес-служба Луганської міської ради. 1 вересня відчинилися школи № 17, 20, 36, 42, 55, 60, 67. Водночас, у міськраді, посилаючись на департамент освіти, пообіцяли, що з 1 жовтня, за умови наявності світла та води, планують відкрити й інші школи. Крім того, в мерії повідомили, що жителі міста з питань зруйнованого житла, соціальних виплат тощо можуть звернутися в департамент з питань праці та соціального захисту населення Луганської міської ради.
Викладачі та студенти частини навчальних закладів у зоні проведення антитерористичної операції (АТО) не отримують виплати від липня. Про це повідомили в прес-службі МОН. Згідно з повідомленням, кошти перебувають на рахунках відповідних навчальних закладів, проте вони не можуть бути перераховані працівникам і студентам через зупинку роботи відділень Держказначейства. Причому у відомстві зазначили, що тільки-но ситуація в певних населених пунктах стабілізується, кошти у звичайному режимі перекажуть на платіжні картки працівників і студентів.
«У разі перенесення роботи відділень казначейства, де перебувають рахунки навчальних закладів, із регіонів проведення АТО в інші, безпечні, міста й після переоформлення платіжних документів навчальними закладами, кошти на заробітну плату та стипендії працівників і студентів навчальних закладів, розташованих у зоні дій АТО, перераховуються працівникам і студентам у звичайному режимі», — зазначили в Міносвіти.

Бандити нав’язують російські паспорти
У підконтрольних проросійським бойовикам населених пунктах здійснюється примусова видача російських паспортів. Про це повідомила прес-служба Державної прикордонної служби України. Прикордонники поінформували, що обстановка на російсько-українському кордоні характеризувалася порушенням бойовиками режиму припинення вогню, продовженням концентрації підрозділів збройних сил Російської Федерації та незаконних збройних формувань на окремих напрямах.
Крім того, терористи на Донбасі вже готуються випускати свою «валюту». Відповідні ескізи «грошових знаків» оприлюднило видання «Новости Донбасса» в «Твіттері». «У терористів вже є ескізи грошей», — йдеться в повідомленні.
На банкноті номіналом один червінець зображено російського гідрографа і полярного дослідника Георгія Сєдова, котрий народився в Донецькій області. Також озвучувалися пропозиції зобразити на «банкнотах» композитора Прокоф’єва, генерала Денікіна, учасників Другої світової війни Ватутіна, Ковпака, Лелюшенка, Кожедуба, Рибалка, членів вигаданої організації «Молода гвардія», знаменитого актора Леоніда Бикова й, звісно, Олексія Стаханова. Не забули й про «основоположника ДНР» Артема. Але почати, вважають деякі сепаратисти, слід все ж з Георгія Потьомкіна — «головного ідеолога Новоросії». Лунають пропозиції закарбувати на купюрах священні місця Донбасу — Савур-Могилу та Святогірську лавру.
Борис Литвинов, «спікер» «Верховної ради» терористичної організації «Донецька народна республіка» (ДНР), заявив, що його «республіка» планує перехід у мультивалютну зону та вступ у Митний Союз. Він пояснив, що під час перехідного періоду в Донецьку одночасно діятимуть дві валюти — українська гривня та російський рубль.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply