Новини для українців всього свту

Saturday, Aug. 15, 2020

Запрацювали пункти обігріву

Автор:

|

Лютий 02, 2012

|

Рубрика:

Запрацювали пункти обігріву

В українських реґіонах запрацювали пункти обігріву, деякі з них — цілодобові. Так, підрозділами Головного управління (ГУ) Міністерства з надзвичайних ситуацій (МНС) у Запорізькій області організовано в Запоріжжі, Мелітополі, Бердянську, Токмаку й інших районах 32 пункти обігріву та гарячого харчування. «У таких пунктах люди можуть не тільки зігрітися, але й отримати гарячу їжу», — розповіла Юлія Баришева, помічник начальника ГУ МНС в області. За її словами, безпосередньо в пунктах обігріву розпочато збір теплих речей для тих, хто їх потребує.

У Дніпропетровській області розгорнули до 126 стаціонарних і 36 наметових пунктів обігріву, які розташовано в усіх містах і районах, туди вже звернулося більш ніж тисяча осіб. За словами Сергія Мілютіна, начальника Управління преси й інформації Дніпропетровської обласної державної адміністрації (ДОДА), у медичні заклади реґіону також прийшло 12 людей з ознаками обмороження. Однак «смертельних випадків через переохолодження в області не зареєстровано», — повідомив пан Мілютін, запевнивши, що, згідно з розпорядженням голови ДОДА Олександра Вілкула, у самому Дніпропетровську працюватиме 25 пунктів обігріву, у Кривому Розі — 20, у Дніпродзержинську — 15, по десять пунктів уже відкрито в Павлограді, Нікополі, Новомосковську, по два пункти — у Першотравенську, Тернівці, Жовтих Водах, Вільногірську, Марганці, Орджонікідзе та Синельникові. Також пункти обігріву розміщено в усіх районних центрах реґіону. Крім того, у містах обласного значення з резервних фондів місцевих бюджетів виділять по 5 тис. грн на закупівлю чаю та цукру для пунктів обігріву, в інших містах — по 1 тис. грн.

У Черкасах діють вісім мобільних пунктів обігріву, організованих міською владою спільно з МНС і «Червоним Хрестом», які працюватимуть цілодобово, доки триматиметься низька температура повітря.

У Херсонській області відкрили 20 пунктів обігріву в усіх райцентрах і великих містах області. Вони теж є цілодобовими. Там усіх бажаючих напувають гарячим чаєм, а у великих містах — годують і роздають теплий одяг. Також у більшості пунктів організовано чергування медпрацівників.

На Полтавщині відкрито 31 пункт обігріву: у Полтаві, Кременчуці та всіх районних центрах області. Крім обігріву, бездомним громадянам надається харчування, теплий одяг, а в разі потреби — медична допомога.

У Хмельницькій області діє 275 пунктів обігріву, які розгорнуто в наметах і на окремих об’єктах громадського призначення (кафе, торговельних закладах, навчально-виховних комплексах, селищних радах тощо).

У Донецьку працює 21 пункт обігріву, шість із них — цілодобові. Вони розташовані в усіх дев’яти районах міста, у територіальних центрах соціального обслуговування, а крім того, організовано мобільний пункт обігріву в районі автостанції «Критий ринок». Спеціальними пунктами обігріву скористалося вже понад 500 людей.

У зв’язку з похолоданням ГУ МНС України в Закарпатській області закликало всіх мешканців і гостей Закарпаття в період сильних морозів утриматися від виходу в гірські масиви краю й дотримуватися відповідних заходів безпеки. «Адже якщо влітку заблукалі туристи можуть витримати 2—3 дні й без їжі, то в холодну пору за власну безпечність у горах можна розплатитися життям і за півгодини-годину. На жаль, більшість туристів не надто переймається дотриманням правил поведінки в горах. Про це свідчить невтішна статистика, що склалася з початку 2012 року, адже рятувальники Закарпатської гірської пошуково-рятувальної частини вже 53 рази здійснювали пошукові роботи й звільнили з надзвичайних ситуацій 90 осіб», — ідеться в повідомленні прес-служби рятувальників. Тому МНС наполягає на обов’язковій реєстрації всіх, хто має намір підніматися в Карпати.

Станом на 1 лютого від переохолодження померли 43 особи, із них 28 — замерзли на вулиці.

Дзвінка Сагайдак

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply