Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 24, 2021

З ефіру зняли україномовну програму

Автор:

|

Липень 26, 2012

|

Рубрика:

З ефіру зняли україномовну програму

З радіоефіру Державної телера­діокомпанії (ДТРК) «Крим» зняли україномовну програму «Два кольори», яка мала вийти ввечері 13 липня і в котрій розповідалося про заборонену акцію кримської громадськості на захист української мови. Про це повідомила журналістка Алла Петрова, автор програми. За її словами, на знак протесту вона написала заяву на звільнення.

Пані Петрова повідомила, що їй висунули формальні претензії: спершу про відсутність затвердженого сценарію програми, а потім — про погану якість звуку з виступів на мітинґу та про політичну заангажованість і «аґресивність». Журналістка додала, що її заява про звільнення з ДТРК «Крим» є «емоційною реакцією на цензуру й тиск», із якими вона зіштовхнулася на роботі останнім часом. Степан Гулеватий, виконувач обов’язків генерального директора ДТРК «Крим», повідомив, що має намір «особисто розібратися в конфліктній ситуації» й тому не підписав заяви Алли Петрової.

Також на початку червня керівництво ДТРК «Крим» зняло з телеефіру випуски новин «Хаберлер», які готує кримськотатарська редакція каналу. Як стверджували її журналісти, підставою для скасування програми стала відсутність у ній повідомлень про президента України.

7 липня в Сімферополі пройшла заборонена судом акція кримської громадськості, її учасники ухвалили й передали до Постійного представництва президента України в Криму звернення, у якому закликали спікера українського парламенту Володимира Литвина не підписувати Закону «Про засади державної мовної політики», оскільки той був ухвалений із порушеннями реґламенту й Конституції, а президента Януковича — ветувати його, а також винести документ на розгляд Ради національної безпеки й оборони як такий, що загрожує національній безпеці.

 Оксана Горнятко

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply