Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Wednesday, Feb. 20, 2019

Яку вулицю Львова зробили найсучаснішою в Україні

Автор:

|

Грудень 08, 2016

|

Рубрика:

Яку вулицю Львова зробили найсучаснішою в Україні

Вулиця Садова

Завершилася реконструкція Садової — першої у Львові вулиці, яку перепланували й облаштували за європейським зразком із урахуванням потреб всіх мешканців. Нарешті реконструйовану за новим принципом вулицю довжиною 670 м відкрили для проїзду транспорту.
Як розповів Олег Шмід, директор «Інституту просторового розвитку», вулицю спланували таким чином, аби врахувати інтереси всіх — мешканців, пішоходів, велосипедистів і водіїв. Крім цього, на вулиці впровадили кілька інновацій. «Ми зробили кілька нових технічних засобів, які у Львові і навіть в Україні ще не застосовувалися», — наголосив він.
За словами чиновника, на Садовій зробили перше в Україні підняте перехрестя. «Все перехрестя біля заїзду підняте. Відтак, автомобілі заїжджатимуть на нього пандусом і будуть змушені знизити швидкість. На тому ж перехресті зроблені пішохідні переходи в рівень із тротуарами. Відповідно, таке перехрестя буде безпечним і для пішоходів, і для водіїв», — розповів проектант.
На вулиці облаштували також безпечні тротуари з лавочками та відпочинковими зонами, на яких встановили велостійки таким чином, щоб автомобілі не заїжджали на хідники та газони. Попри це вулицю зробили зручнішою й для автомобілістів. Дорогу розширили на 1 м і облаштували біля тротуарів 84-х спеціальних паркувальних місця. Лоти для паркування розподілені таким чином, щоб у кожному з них вміщувалося по три автомобілі. При цьому лоти замощені плиткою, що візуально відокремлює їх від асфальтованої проїжджої частини.
Між лотами облаштували виступи з газонами та деревами. Саму ж лінію паркування відокремили від тротуару та велодоріжки кущами. Таким чином, зазначає п. Шмід, вдалося створити естетичну лінію паркування та зробити вулицю затишнішою. Загалом на вулиці висадили 44-х нових дерева — липи та каштани.
А по всій вулиці влаштували велоінфраструктуру. Зробили велодоріжку, яку візуально відокремили від тротуару жовтою тротуарною плиткою, та встановили велосипедні стійки. Ще один незвичний прийом, який застосували на Садовій, — безпечний перехід велодоріжки у велосмугу. «Зазвичай дуже небезпечно, коли велосипедист з’їжджає з велодоріжки на дорогу. Але тут ми зробили захист велосипедиста бордюром. Він наближається до дороги, з’їжджає на велосмугу та потоки машин і велосипедист не перетинаються», — зазначив Олег Шмід.
Найближчим часом на велосипедистів у цьому районі очікує ще одне нововведення. На перехресті вулиці Садової з Кульпарківською облаштують велосипедний шлюз. Розмітку на перехресті нанесуть таким чином, що велосипедисти виїжджають перед автомобілями і перші перетинають перехрестя. Олег Шмід наголошує, що такий велошлюз буде зручним і для велосипедистів, і для водіїв, бо велосипедисти перетинатимуть перехрестя першими і водії їх бачитимуть заздалегідь.

Ірина Рєвунова, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...