Новини для українців всього свту

Sunday, Nov. 17, 2019

Які органи — найкорумпованіші?

Автор:

|

Квітень 26, 2012

|

Рубрика:

Які органи — найкорумпованіші?

Українці найчастіше стикалися з корупцією під час спілкування з міліціонерами, при розгляді справ у судах, у сфері охорони здоров’я та освіти. Про це йдеться у звіті Міністерства юстиції про рівень корупції в Україні. Під час підготовки звіту «Про результати проведення заходів щодо запобігання та протидії корупції в 2011 році» міністерство спиралося на інформацію правоохоронних структур, громадських і міжнародних організацій. У звіті, який тепер складатимуть щорічно, сказано, що 2011 року органи прокуратури і Міністерства внутрішніх справ (МВС) виявили близько 17 тис. посадових злочинів — на 25 % більше, ніж 2010-го, причому найпоширенішим їх видом є хабарництво.

«Рівень корупції в Україні має дуже високі показники і залишається стабільним протягом останніх десятьох років. 83 % населення спри­ймають корупцію як звичайне явище», — ідеться в документі. «У нас високий рівень толерантності до цього явища. Люди самі готові давати хабара — порушують правила дорожнього руху і вже готують гроші, щоб дати їх інспектору. Віталій Захарченко, глава МВС, бореться з корупцією. Зараз у МВС створені спеціальні робочі групи. За підсумками їхньої діяльності в Управлінні по боротьбі з організованою злочинністю буде створено окремий підрозділ з боротьби з корупцією», — заявив п. Поліщук.

«Середній розмір не­офіційних платежів становить 1320 грн, більшість таких сум перевищує 2000 грн», — ідеться у звіті. Мін’юст наголошує, що 2011 року система охорони здоров’я за сприйняттям корупції «наздогнала судову систему і міліцію». Автори звіту вказують, що при первинному зверненні до медиків неофіційна подяка лікарю може досягати 200 грн.

 Андрій Підкуймуха

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...