Новини для українців всього свту

Wednesday, Oct. 21, 2020

Як вижити науці та студентам?

Автор:

|

Квітень 11, 2013

|

Рубрика:

Як вижити науці та студентам?

Група проректорів із наукової роботи з ВНЗ Києва, Донецька, Харкова, Одеси, Дніпродзержинська та Сум сформулювала низку проблемних питань, які необхідно вирішити в університетах, у першу чергу, для подальшого розвитку науки в Україні.

Першочерговий план щодо розв’язання нагальних проблем університетської науки складається з 12 пунктів. По-перше, безумовно повинен виконуватися Закон про фінансування науки в Україні (1,7 % від валового внутрішнього продукту), хоча зараз і цього недостатньо. По-друге, провідні наукові школи університетів слід забезпечити стабільним базовим фінансуванням, а тарифну сітку уніфікувати для всіх категорій учених. По-третє, необхідні заходи з оснащення вищих навчальних закладів сучасним науково-дослідницьким обладнанням, а також створення міжуніверситетських центрів колективного користування унікальним науково-дослідницьким устаткуванням і наукомістким програмним забезпеченням із можливістю дистанційного доступу й обробки даних.
Також проректори вказують на важливість комерціалізації науки, яка повинна наповнювати бюджет університету. На рівні міністерства потрібно забезпечити доступ до електронних ресурсів комерційних наукометричних баз Scopus, Web of Science і наукової періодики провідних світових видавництв Elsevier, Springer тощо.
Для заохочення обдарованої молоді до наукової й науково-педагогічної діяльності в Україні слід створити механізм соціальної підтримки молодих учених і науково-педагогічних працівників — насамперед через забезпечення їх житлом (можливо, службовим) і/або надання додаткових довгострокових пільгових кредитів на його будівництво.
А студенти Києва запустили он-лайн петицію президенту України зі закликом вжити активних заходів щодо припинення тиску на органи студентського самоврядування з боку адміністрацій вищих навчальних закладів і Міністерства освіти й науки України (МОН).
Нагадаємо, на початку 2013 року свою діяльність відновила Студентська рада Києва (СРК). На 26 лютого було заплановано вибори координатора СРК. «Зокрема, перед виборами координатора низку керівників органів студентського самоврядування викликали до адміністрацій навчальних закладів і надали їм «рекомендацію», за кого з кандидатів варто голосувати. У день виборів проміністерські студенти рейдерськи захопили приміщення для загальних зборів СРК, проте делегати від органів студентського самоврядування знайшли можливість провести вибори координатора в іншому приміщенні. Координатором СРК було обрано Оксану Дяченко», — ідеться в повідомленні організації.
«Адміністрації навіть вказували студентським активістам, що вони мають писати на своїх сторінках у соціальних мережах, а тим, хто під час «виховних бесід» висловлював незгоду, погрожували проблемами з навчанням або навіть виключенням. Тиск на студентів не припиняється й зараз, що є порушенням права на свободу слова, об’єднання та втручанням у діяльність організацій, обмеженням права студентів на участь в управлінні вищою освітою», – сказано в документі.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply