Новини для українців всього свту

Wednesday, Sep. 23, 2020

Як нав’язати російську українським школам?

Автор:

|

Червень 13, 2013

|

Рубрика:

Як нав’язати російську українським школам?

Із нового навчального року набуде чинності розпорядження Міністерства освіти й науки про обов’язкове вивчення в школах другої іноземної мови. Нею може бути будь-яка іноземна мова, російська чи інша мова національних меншин. 

Прирівнювання російської до «другої іноземної мови», хоча за Конституцією вона є мовою нацменшин, дозволить значно розширити її вивчення в українських школах, заявила Оксана Онищенко, оглядач ZN.UA з питань освіти. Управління освіти зібрали інформацію про те, яку саме другу іноземну мову будуть вивчати п’ятикласники кожної школи. Згідно із цими даними, 52 % шкіл обрали німецьку мову, 23 % — російську, 14 % — французьку, 8 % — англійську, 2 % — польську, 1 % — іспанську.
Як розповідають самі працівники освіти, на різних нарадах їх усіляко спонукають обирати російську мову як другу іноземну. За інформацією Лілії Гриневич, голови парламентського комітету з питань науки й освіти, тільки в Київській області російську як іноземну вивчатимуть 50% учнів, а в Бориспільському районі таких школярів — аж 62 %.
Оглядач зазначає, що для деяких шкіл вибір російської мови як другої іноземної може стати єдиним виходом. «Уявімо собі ситуацію: згідно з новими навчальними планами, школа зобов’язана ввести другу іноземну мову. Яку саме? У спеціалізованих школах із поглибленим вивченням іноземних мов таке питання не є проблемою — і кадри, і матеріальна база для введення другої мови в них є на місці. А що робити іншим, особливо сільським, школам, де й так не завжди вистачає предметників-«іноземців»? Вихід один — російська, викладати яку може чи не кожен вчитель-філолог», — стверджує п. Онищенко.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply